arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۰۰ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۱

پایان اجلاس کارشناسان/ آخوندزاده سند اجلاس را فردا به نشست وزرا می‌دهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی اجلاس شانزدهم نهم گفت: با تفاهم و مدیریت اعمال شده، روز گذشته مصوبات کمیته ها را دریافت و امروز توسط دبیر کل اجلاس کارشناسان به اطلاع کارشناسان رسید که با اخذ تأیید همه اعضا این اجلاس به پایان رسید.

 رامین مهمانپرست، سخنگوی شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در حاشیه اجلاس کارشناسان در مرکز همایش های صدا و سیما گفت: پیش نویس سند اجلاس شانزدهم شامل 688 بند در سه فصل بود که از سوی دو کمیته سیاسی و اقتصادی  توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با تفاهم و مدیریت اعمال شده ، روز گذشته مصوبات کمیته ها را دریافت کردیم و امروز نیز مصوبات توسط دبیر کل اجلاس کارشناسان به اطلاع کارشناسان رسید که با اخذ تأیید همه اعضا این اجلاس به پایان رسید.

مهمانپرست با اشاره به اینکه فردا دبیرکل اجلاس کارشناسان سند پیس‌نویس تهیه شده در نشست کارشناسان جنبش غیرمتعهدها را برای بررسی در نشست وزرای امور خارجه ارائه می دهد، اظهار داشت: نفس حضور هیأت های در سطح بسیار بالا در اجلاس عدم تعهد قابل توجه است و شاهد فعالیت بهتر اعضای جنبش عدم تعهد بر اساس اهداف اولیه موسسین در قالب سند پیشنهاد شده خواهیم بود.

وی تصریح کرد: امیدواریم بر این اساس اصلاحاتی در روند فعالیت جنبش عدم تعهد صورت گیرد که از این پس از تمامیت ارضی کشورها حمایت شود.

مهمانپرست اظهار امیدواری کرد: سند تهیه شده در اجلاس شانزدهم با تأیید سران بتواند تبدیل به سندی شود که در طول مدیریت جمهوری اسلامی ایران با مشارکت همه کشورها همه خواسته های جنبش عدم تعهد را به نتیجه برساند.

وی با اشاره به شعار این دوره اجلاس با عنوان «صلح پایدار در سایه مدیریت جهانی» بیان کرد: امیدواریم این شعار به نتیجه برسد. ما همواره بر صلح و عدالت در جهان تأکید داشته ایم و این امر تنها با مشارکت همه کشورها و خاتمه دادن به زیاده خواهی چند قدرت محقق می شود.


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان