arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۷۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۴ - ۱۱ آذر ۱۴۰۲
محمد مهاجری، تحلیلگر اصولگرا، در گفت و گو با «انتخاب»:

روحانی ردصلاحیت شود هم برنده است

مهاجری گفت: من قبلا هم گفته ام که روحانی در این شرایط چه رد صلاحیت شود چه تایید صلاحیت، برنده انتخابات است. روحانی با این کار کسب اعتبار مردمی می‌کند و در فضای سیاسی کشور اگر ایشان رد صلاحیت شود، زبان اش باز می‌شود تا حرف‌های ناگفته را بزند. در واقع با قدرت و شدت بیشتری می‌تواند بحث خالص سازی را افشا کند به همین خاطر احتمال رد صلاحیت او کم است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ثبت نام روحانی در انتخابات مجلس خبرگان و اظهارات اخیر او، باعث نگرانی در میان اصولگرایان و طرفداران جریان خالص سازی شده است. 

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، درباره احتمال رد صلاحیت روحانی به «انتخاب» گفت: من قبلا هم گفته ام که روحانی در این شرایط چه رد صلاحیت شود چه تایید صلاحیت، برنده انتخابات است. روحانی با این کار کسب اعتبار مردمی می‌کند و در فضای سیاسی کشور اگر ایشان رد صلاحیت شود، زبان اش باز می‌شود تا حرف‌های ناگفته را بزند. در واقع با قدرت و شدت بیشتری می‌تواند بحث خالص سازی را افشا کند به همین خاطر احتمال رد صلاحیت او کم است.

او افزود: هرکسی بتواند در فضای سیاسی جریاناتی را علیه خالص سازان سامان بدهد مورد خشم قرار می‌گیرد.

وی در رابطه با قدرت مانور سیاسی روحانی در مجلس خبرنگان بیان کرد: آنچه برای روحانی مهم است بحث رای آوردن اش است نه اینکه در مجلس خبرنگان کاری انجام بدهد. روحانی مگر چند درصد مجلس خبرنگان حساب می‌شود؟ مگر مجلس خبرنگان مجلسی است که بحث سیاسی در آن جریان داشته باشد. درست است که برخی چهره‌های آن‌ها آدم‌های داغ سیاسی باشند، اما عملکرد خبرگان به معنی عملکرد سیاسی نیست. حضور روحانی در مجلس خبرنگان یک مانور سیاسی است.

مهاجری درباره ایده روحانی برای مشارکت در انتخابات گفت: آقای روحانی یک بازی هوشمندانه را پیش می‌برد و این پیام را می‌دهد که من نه تنها به انتخابات پشت پا نمیزنم بلکه در همین فضای سیاسی که اپوزیسیون در خارج و تندرو‌های اصلاح طلب در داخل دنبال تحریم هستند و اصولگرایان تندرو به دنبال این هستند که چهره‌های معتدل وارد انتخابات نشوند، من همه این‌ها را با هم بی اثر می‌کنم.

نظرات بینندگان