arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۷۹۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۲ - ۱۲ آذر ۱۴۰۲

سرلشکر باقری: در زمینه امنیتی هیچ مشکلی با عراق نداریم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح اهداف سفرش به بغداد، گفت تهران در زمینه امنیتی هیچ مشکلی با عراق ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که به بغداد سفر کرده است، امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: هدف از این سفر گسترش روابط دوجانبه نظامی با عراق است. در جریان این سفرم به کشور برادر و همسایه عراق که ۲ روزه خواهد بود، با فرماندهان ارتش عراق و تعدادی از مسئولان سیاسی دیدار و گفت‌وگو خواهم کرد و هدف گسترش روابط نظامی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شب گذشته و در بدو ورود به بغداد، با حضور در محل شهادت سردار «قاسم سلیمانی» و شهید «ابومهدی المهندس» اظهار کرد: خداوند روح شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را با شهدای کربلا محشور کند. مشاهده این صحنه جنایت آمریکا فوق العاده احساس خاصی برای من ایجاد می کند و آن احساس، یاد و خاطره همه دوره طولانی با این شهید بزرگوار در دوره دفاع مقدس و پس از آن در همه صحنه‌ها بود. ان‌شاءالله مشمول شفاعت آن عزیز باشیم و بتوانیم راه آن شهید را ادامه دهیم.

به گزارش شفق نیوز، سرلشکر باقری در ادامه مصاحبه خود با خبرنگاران افزود: در سطح امنیتی هیچ مشکلی با عراق نداریم و به روند گسترش همکاری نظامی با این کشور که دوست و همسایه ما است ادامه خواهیم داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان ارتش عراق در دانشگاه‌های نظامی ایران مشغول تحصیل هستند و در مقابل امکان تحصیل دانشجویان دانشگاه‌های نظامی ایران در کشور عراق وجود دارد.

سرلشکر باقری تاکید کرد: ارتباطات عملیاتی و آموزشی مختلفی میان ایران و عراق برقرار خواهد شد و در جریان این سفر با ستادکل نیروهای مسلح عراق و دیگر مسئولان این کشور درخصوص این مسائل تبادل‌نظر خواهیم کرد و به نظر من پایه‌های گسترش این روابط در این سفر وضع خواهد شد.

نظرات بینندگان