arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۸۱۶۱
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۲ - ۱۳ آذر ۱۴۰۲

۱۰ فروشنده بلیتهای تقلبی بازی پرسپولیس و الدحیل دستگیر شدند

رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری بیش از ۱۰ نفر از فرصت طلبان و کلاهبرداران مجازی که در پوشش فروش بلیت مسابقه فوتبال بین تیم های پرسپولیس ایران و الدحیل قطر ضمن ایجاد بازارسیاه مجازی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان نیز می کردند خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه کلاهبرداران و مجرمان سایبری از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از مردم اقدام می‌کنند، اظهار کرد: طی چند روز گذشته تعدادی از شهروندان به این پلیس مراجعه و گفتند قصد خرید بلیت بازی پرسپولیس و الدحیل را در فضای مجازی داشتند که مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

وی افزود:‌ افسران سایبری پلیس فتا پایتخت بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی های انجام شده مشخص گردید افراد سودجو با درج آگهی های متعدد در فضای مجازی کاربران را به بهانه خرید اینترنتی بلیت این مسابقه به صفحات جعلی فیشینگ هدایت کرده و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنان و برداشت غیر مجاز از حسابشان می کنند.

معظمی گودرزی ادامه داد:‌ در بیشتر موارد این شیادان بلیتی در اختیار ندارند و صرفا با تبلیغات دروغین و به بهانه فروش اینترنتی بلیت در قالب گرفتن مبلغی تحت عنوان بیعانه قبل از ارسال و یا فروش فوری از مردم کلاهبرداری می کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت درباره سودجویان مجازی خاطرنشان کرد:‌ در مواردی نیز افرادی سودجو و فرصت طلب اقدام به ایجاد بازارسیاه فروش بلیت های این مسابقه در فضای مجازی کرده بودند و بلیت های این بازی را با قیمت های بسیار بالا به فروش می رساندند که بیش از ده نفر از این افراد دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردیدند.

وی با بیان اینکه لازم است شهروندان برای تهیه بلیت‌های مسابقات فوتبال و ... به سایتها و مراکز اعلام شده از سوی مراجع رسمی مراجعه کنند، توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب اداعاهای دروغین سودجویان مجازی را نخورید و خریدهای اینترنتی خود را از طریق مراکز معتبر و دارای نماد اطمینان انجام دهید و برای آموزشهای بیشتر و اعلام موارد مجرمانه از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.gov.ir پیگیری کنید.

نظرات بینندگان