arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۹۶۱
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۳ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۱

بانکی مون نماینده کسانی است که حقوقش را می دهند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روز گذشته حضور بان کی مون دبیر کل سازمان ملل را در این نشست دیدیم و سخنانش را شنیدیم.باید بگیوم که بان کی مون نماینده هیچ کشوری نیست بلکه نماینده اشخاصی است که حقوق او را می دهند اظهارات ایشان محافظه کارانه بود.

به گزارش انتخاب به نقل از ایلنا ، معاون رئیس جمهور زامبیا با سخنرانی در اجلاس عدم تعهد، از عملکرد بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد انتقاد کرد.

گای ال اسکات ضمن تبریک و ابراز تشکر به ایران گفت: من تا نصف شب دیشب نشستم و دیدم در اخبار همه چیز بهتر از آن چیزی که می خواهم بگویم،گفته شده به همین خاطر سخنرانی من کوتاه ترین است.

وی افزود: در اینجا باید بگویم که زامیبا از جنگ های آزادی خواهان در آفریقا و جهان حمایت کرده و هنوز حمایت می کند و پایگاه هایی برای آنها دارد. ما با استعمار مبارزه کردیم و افراد زیادی را در این زمینه از دست دادیم و زیان زیادی نیز کشورمان دید. ما طی دو سال اخیر تغییرات سیاسی زیادی بودیم و من به عنوان معاون رئیس جمهوری انتخاب شدم.

گای ال اسکات تصریح کرد: در اینجا و از این تریبون می گویم که ما با تمام توان در راه ازادی و صلح در جهان تلاش می کنیم. ما با توجه به اینکه به یوگسلاوی بسیار تکیه داشتیم بعد از فروپاشی این کشور شاهد آن هستیم که کشورهایی که از یوگسلاوی جدا شدند و مستقل گشتند فقط به عنوان ناظر در جنبش عدم تعهد شرکت می کنند و امیدواریم که اینها عضو شوند و ناظر نمانند.

وی در انتقاد از عملکرد بان کی مون گفت: روز گذشته حضور بان کی مون دبیر کل سازمان ملل را در این نشست دیدیم و سخنانش را شنیدیم.باید بگویم که بان کی مون نماینده هیچ کشوری نیست بلکه نماینده اشخاصی است که حقوق او را می دهند چرا که  اظهارات ایشان محافظه کارانه بود.

معاون اول رئیس جمهور زیمبابوه تصریح کرد: سازمان ملل باید اصلاح شود.ما باید فشار بیاوریم و بتوانیم به پیشرفت هایی در این مینه برسیم.سازمان ملل و ساختارش بسیار ناکارآمد است.برای آنکه بتوانیم فشار وارد بیاوریم و سازمان ملل را اصلاح کنیم باید دبیرخانه ای برای هماهنگی وهمکاری در این راستا بوجود بیاوریم.

گای ال اسکات در پایان خاطرنشان کرد: نکته آخر اینکه من سفید پوست هستم و حتما انتظار داشتید که من سیاه پوست باشم اما من سفید پوست هستم و این خود نشانه اتحاد میان سفید پوستان و سیاه پوستان است.

نظرات بینندگان