arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۹۸۴۹
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۸ - ۲۰ آذر ۱۴۰۲

OpenAI تأیید کرد: هوش مصنوعی ChatGPT در پاسخ‌دادن به کاربران تنبل شده است

برخی کاربران اخیراً گزارش داده‌اند که ChatGPT تنبل شده است. این هوش مصنوعی به‌جای پاسخ‌های طولانی و دقیق، صرفاً فرمول و دستورالعمل‌ها را پیشنهاد می‌دهد و از کاربران می‌خواهد خودشان آن را کامل کنند. OpenAI نیز طی پستی در ایکس تنبل‌شدن مدل GPT-۴ را تأیید کرده است.   در پستی در ایکس، تأیید کرد که مدل GPT-۴ تنبل شده است. در چند هفته گذشته، کاربران مختلفی در Reddit و ایکس گزارش دادند که پاسخ‌های ChatGPT کمی محدود شده اند. هنگامی که کاربران از ChatGPT می‌خواهند که یک کار ساده، اما پرزحمت را انجام دهد، این هوش مصنوعی به‌جای انجام آن، دستورالعمل انجام آن کار را ارائه می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برخی کاربران اخیراً گزارش داده‌اند که ChatGPT تنبل شده است. این هوش مصنوعی به‌جای پاسخ‌های طولانی و دقیق، صرفاً فرمول‌ و دستورالعمل‌ها را پیشنهاد می‌دهد و از کاربران می‌خواهد خودشان آن را کامل کنند. OpenAI نیز طی پستی در ایکس تنبل‌شدن مدل GPT-4 را تأیید کرده است. 

 در پستی در ایکس، تأیید کرد که مدل GPT-4 تنبل‌ شده است. در چند هفته گذشته، کاربران مختلفی در Reddit و ایکس گزارش دادند که پاسخ‌های ChatGPT کمی محدود شده‌‌اند. هنگامی که کاربران از ChatGPT می‌خواهند که یک کار ساده اما پرزحمت را انجام دهد، این هوش مصنوعی به‌جای انجام آن، دستورالعمل انجام آن کار را ارائه می‌دهد.

OpenAI تأیید کرد: هوش مصنوعی ChatGPT در پاسخ‌دادن به کاربران تنبل شده استدراینجا کاربر از ChatGPT می‌خواهد کار ساده‌ای مثل لیست‌کردن هفته‌ها در بازه تاریخی مشخصی را انجام دهد و این هوش مصنوعی این کار را ناقص رها می‌کند.

تنبل‌شدن ChatGPT و نارضایتی کاربران

این روزها فناوری هوش مصنوعی بسیار محبوب شده است، زیرا مردم راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای استفاده از این فناوری پیدا می‌کنند تا کار خود را به‌راحتی انجام دهند. یکی از معروف‌ترین هوش مصنوعی‌ها ChatGPT است که به راحتی در دسترس و استفاده از آن بسیار آسان است. بااین‌حال، مشکل تنبلی این هوش مصنوعی نارضایتی کاربران را از پی داشته است. OpenAI اعلام کرده که در‌حال رفع این مشکل است، اما زمانی برای آن اعلام نکرده. اگر از مدل GPT-4 استفاده می‌کنید، ممکن است در برخی از پرامپت‌ها افت عملکرد را در ChatGPT مشاهده کنید. OpenAI می‌گوید این مدل از 11 نوامبر به‌روز نشده و این شیوه رفتار توسط چت‌بات عمدی نیست.

مدل زبانی بزرگ GPT-4 پایه و اساس بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی ازجمله ChatGPT است. دقیقاً مشخص نیست که چرا مدل GPT-4 به این شرایط دچار شده است اما برخی کاربران احتمال می‌دهند که همین آپدیت‌نشدن عاملی بر تنبلی این هوش مصنوعی تأثیر داشته است. باتوجه به اینکه گوگل از مدل هوش مصنوعی Gemini رونمایی کرده، ممکن است عملکرد ضعیف ChatGPT کاربران را مجاب کند به سوی هوش مصنوعی رقیب مهاجرت کنند. 

منبع: دیجیاتو

نظرات بینندگان