arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۵۰۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۴ - ۲۵ آذر ۱۴۰۲

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران: به دنبال ترویج تفکر جهادی در حوزه مدیریت ورزش هستیم‌

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران گفت:بسیج ورزشکاران حلقه اتصال بین مردم، نهادهای دولت و متولیان ورزش کشور است و به دنبال ترویج تفکر جهادی در حوزه مدیریت ورزش هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: مهدی میرجلیلی در اصفهان، به تشریح اهداف و ماهیت بسیج ورزشکاران در کشور پرداخت و اظهار داشت: بسیج یک نهاد برخاسته از مردم در جهت خدمت به مردم است و در این راستا اقشار مختلف بسیج از جمله بسیج اساتید، دانشجویان و ورزشکاران ایجاد شده و تا بتوانند در این جوزه مطالبه‌گر بوده و به دولت در راستای اهداف نظام کمک کنند.

وی با بیان اینکه ترویج معنویت، اخلاق،فرهنگ و منش پهلوانی در ورزش از جمله اهداف کلان بسیج ورزشکاران است، افزود: برای تحقق این اهداف باید از نیروهای کارآمد، دلسوز، متخصص و متعهدی استفاده کرد که توانایی پیشبرد حوزه فنی و فرهنگی را به‌ شکل توامان داشته باشند زیرا یک ورزشکار برای رشد و توسعه باید هم در بخش فنی و تخصصی ارتقا پیدا کند و در بخش معنویی و بصیرتی به کمال برسد.

به دنبال ترویج تفکر جهادی در حوزه مدیریتی ورزش هستیم

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور با بیان اینکه شناسایی افراد توانمند از جمله راهکارهای ورود بسیج ورزشکاران به حوزه‌های مدیریتی است، خاطرنشان کرد: باید نیروهایی که از نظر فنی و علمی مهارت، تخصص و دانش بالایی دارند، شناسایی شده و مورد حمایت قرار بگیرند تا بتوانیم از دانش و تخصص آنها در هیئت‌های ورزشی، باشگاه‌ها و نهادهای مختلف ورزشی استفاده کنیم؛ از طرف دیگر برخی از نیروهایی که الان بر سر کار هستند، نیاز به دوره‌های توانمندسازی و ارتقای دانش دارند و بسیج ورزشکاران در این راستا دوره‌های مختلفی را برگزار می‌کند از جمله دوره بصیرت و منش پهلوانی ویژه مربیان این دوره‌هاست.

وی در پاسخ به اینکه سازمان بسیج ورزشکاران برنامه‌ای برای ورود به حوزه مدیریت کلان ورزش و باشگاه‌های ورزشی دارد یا خیر گفت: در این حوزه مدیران فعال حضور دارند و بیشتر به دنبال ترویج روحیه جهادی و تفکر بسیجی هستیم؛ وقتی فردی مدیر می‌شود باید بداند آن چارچوب و مسندی در اختیارش قرار گرفته، میز خدمت و تکلیف است، برای اعتلای ورزش کشور ما به دنبال ترویج شیوه و تفکر جهادی و انقلابی در حوزه مدیریتی هستیم.

میرجلیلی بیان کرد: در حوزه مدیریتی ورزش افراد نیرومند و توانمند زیادی داریم اما اکثر این افراد نسبت به اهداف و موانع پیش‌رو اطلاع ندارند و در این راستا بسیج ورزشکاران با دوره‌ها و کارگروه‌های تخصصی که برگزار می‌کند، این موانع را شناسایی و به مدیران منتقل می‌کند و در حقیقت بسیج ورزشکاران حلقه اتصال بین مردم، نهادهای دولت و متولیان ورزش کشور است.

با باشگاه‌ها و هیئت‌های ورزشی ارتباط دوسویه داریم

وی با تاکید بر اینکه بسیج ورزشکاران با باشگاه‌ها، هیئت‌های ورزشی و ادارات ورزش و جوانان ارتباط دوسویه و تنگاتنگی دارد، متذکر شد: وحدت و انسجام، مهم‌ترین عواملی هستند که موجبات موفقیت نظام جمهوری اسلامی می‌شوند؛ ستاد راهبردی بسیج ورزشکاران در وزارت ورزش ارتباط تنگاتنگی با آموزش و پرورش، وزارت کار و رفاه اجتماعی، وزارت علوم و فدراسیون‌های مختلف دارد و آن انسجام، همبستگی، هم‌افزایی و وحدت مدنظرمان ایجاد و برنامه‌های مشترک تعریف و وظایف تقسیم شده است، این رویکرد در استان‌ها و در ادارات کل و باشگاه‌ها نیز به وجود آمده است.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور با بیان اینکه در حوزه مدیریتی علاوه بر دانش به عزم و اراده نیز نیاز است، گفت: اگر مدیری به دنبال هم‌افزایی و همبستگی باشد و از کار جزیره‌ای و سلیقه‌ای پرهیز کند، بدون شک موفق خواهد شد بنابراین بسیج ورزشکاران با توجه به ماهیتی که دارد، در این بخش‌ها به شکل جدی وارد می‌شود و تلاش می‌کند تا در جهت موفقیت ورزش کشور و تحقق اهداف انقلاب گام بردارد. دغدغه بزرگ ما این است که بتوانیم خواسته‌های مقام معظم رهبری در حوزه ورزش را عملیاتی کنیم.

برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی با هدف گسترش و توسعه ورزش در کشور

ویدر پایان سخنانش به تشریح اقدامات این سازمان در حوزه استعدادیابی پرداخت و گفت: مهرماه گذشته به مناسبت هفته تربیت بدنی رزمایش جهادگران فاطمی را در همه شهرهای کشور برگزار کردیم که در این راستا گروه‌های جهادی ورزش با استفاده از نیروهای تخصصی به دنبال شناسایی ناهنجاری‌های ساختارقامتی در مناطق کم‌برخوردار حاضر می‌شوند و نسبت به آموزش حرکات ایستگاهی حرکت می‌کنند، علاوه بر این انجمن‌ها و مربیان تخصصی ورزشی در مناطق کم‌برخوردار حاضر شده و رویدادهای مختلفی را برگزار می‌کنند.

میرجلیلی دامه داد: علاوه بر این بسیاری از چهره‌های شاخص ورزشی در مناطق کم‌برخوردار حاضر می‌شوند تا روحیه نشاط و امید را در بین شهروندان این مناطق بالا ببرند.

وی به نقش باشگاه‌ها در توزیع زیرساخت‌ها و اقلام ورزشی در مناطق کم‌برخوردار اشاره کرده و گفت: باشگاه‌های گل‌گهر، مس کرمان و مس سرچشمه بر اساس مسئولیت اجتماعی که دارند اقلام ورزشی مختلفی را تهیه کردند و توسط گروه‌های جهادی در مناطق روستایی و محروم شناسایی شده توزیع شد و این فرآیند سال گذشته نیز اجرا شده بود و در حال نهادینه شدن است و در این راستا یک قرارگاه ملی جهادی در کشور ایجاد شده و همه متولیان ورزش عضو این قرارگاه هستند، سیاست‌گذاری این قرارگاه برای توسعه ورزش کشور بر این است که بستر لازم برای حضور ورزشکاران در مناطق کم‌برخوردار فراهم و از دل آن استعدادهای ورزشی شناسایی شوند.

نظرات بینندگان