arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۵۱۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۲ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲

آمار عجیب پرسپولیس پس از سال‌ها یکه‌تازی/ چرا تیم گل‌محمدی بوی قهرمانی نمی‌دهد؟

در ۹ بازی اخیر مدافع عنوان قهرمانی لیگ و جام حذفی در ساختار دفاعی خود دچار تزلزلی مشهود شده است. به گونه‌ای که آن‌ها در این برهه ۹ گل دریافت کردند و تنها ۸ گل به‌ثمر رساندند. افتی فاحش در تعداد گل زده و خورده که امتیازات زیادی را از کف یحیی و شاگردانش خارج کرده است. آن‌ها فقط در ۳ مسابقه گل نخوردند و برابر تیم‌هایی چون صنعت‌نفت آبادان و استقلال خوزستان ۲ گل خوردند که اتفاقی بعید در این سال‌ها برای قهرمان بلامنازع فوتبال ایران بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ورزش۳: پرسپولیس با از دست دادن امتیاز مقابل استقلال خوزستان در تنگنای سختی قرار گرفت.

در هفته سیزدهم لیگ برتر پرسپولیس در خوزستان به مصاف استقلال خوزستان رفت اما تساوی دو-دو مقابل تیم قعرنشین لیگ هرگز نتیجه‌ای نیست که هواداران این تیم احساس رضایت داشته باشند. پرسپولیس بعد از شکست استقلال تاجیکستان در هفته سوم دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ دوم آبان، ۹ بازی رسمی در لیگ برتر و (ACL) انجام داد که ماحصل آن یک برد، ۶ تساوی و ۲ باخت بوده است. آماری باورنکردنی برای تیمی که در ۹ مسابقه ابتدایی فصل ۷ برد، یک مساوی و تنها یک شکست را دشت کرده بود. ۲۲ امتیاز از ۲۷ امتیاز ممکن در نیمه نخست دیدارهای این فصل در مقابل ۹ امتیاز در نیمه دوم، گواه بر این است که پرسپولیس به طرز باورنکردنی و واضحی دچار افت شده است.

هوادار تنها تیمی بوده که مقابل پرسپولیس در ۹ بازی اخیر این تیم، شکست خورده است. الدحیل و سپاهان از سد سرخ‌پوشان تهرانی عبور کردند و جدال با ملوان، صنعت نفت، استقلال تاجیکستان، النصر عربستان، استقلال تهران و استقلال خوزستان به تساوی انجامیده است. نتایجی که منجر به حذف از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا و همچنین از دست دادن صدر جدول لیگ برتر و ایجاد فاصله با سپاهان و استقلال شد. حالا پرسپولیس به رتبه پنجم جدول رده‌بندی سقوط کرده است.

پرسپولیس در ۹ مسابقه نخست خود موفق به ثبت ۶ کلین‌شیت شد و تنها در ۳ بازی دروازه‌اش را باز شده دید. آمار ۱۲ گل زده و ۴ گل خورده برای تیم یحیی به‌ثبت رسید و آن‌ها با نمایشی امیدوارکننده در فاز تدافعی، پیروزی‌های مهمی را به دست آوردند. ۲ گل از ۴ گل دریافتی در جدال آسیایی برابر النصر وارد دروازه علیرضا بیرانوند شد و آن‌ها در دیدارهای داخلی فقط یک گل از پیکان و یک گل ذوب‌آهن دریافت کردند. یکی از این ۲ گل هم توسط سروش رفیعی به اشتباه زده شد تا آن‌ها فقط یک گل از بازیکنان حریف خورده باشند.

در ۹ بازی اخیر ولی ماجرا بسیار تغییر کرده و مدافع عنوان قهرمانی لیگ و جام حذفی در ساختار دفاعی خود دچار تزلزلی مشهود شده است. به گونه‌ای که آن‌ها در این برهه ۹ گل دریافت کردند و تنها ۸ گل به‌ثمر رساندند. افتی فاحش در تعداد گل زده و خورده که امتیازات زیادی را از کف یحیی و شاگردانش خارج کرده است. آن‌ها فقط در ۳ مسابقه گل نخوردند و برابر تیم‌هایی چون صنعت‌نفت آبادان و استقلال خوزستان ۲ گل خوردند که اتفاقی بعید در این سال‌ها برای قهرمان بلامنازع فوتبال ایران بوده است.

نظرات بینندگان