arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۵۷۹۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۸ - ۲۶ دی ۱۴۰۲

آخرین تغییرات رده‌بندی فیفا / کره در یک‌قدمی‌ایران، ژاپن همچنان هفدهم جهان

جام ملت‌های آسیا از عصر جمعه در قطر در حال برگزاری است و استرالیا، ایران، ژاپن، قطر و کره‌ جنوبی که در جام جهانی حاضر بودند توانستند اولین گام را محکم بردارند و برابر حریفانشان به پیروزی برسند. عربستان نیز امشب بازی خواهد داشت. بعد از انجام بازی‌های هفته نخست جام ملت‌ها، رده‌بندی فیفا دچار تغییراتی شد ولی جایگاه بعضی تیم‌ها ثابت ماند. تیم ملی ایران بعد از دیدار با فلسطین در همان رده ۲۱ باقی ماند و تغییری در وضعیت شاگردان قلعه‌نویی در رده بندی فیفا حاصل نشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: در حالی که بیشتر تیم‌ها بازی‌های اولشان را در جام ملت‌های آسیا برگزار کردند، رده‌بندی فیفا دچار تغییراتی شد.
 
جام ملت‌های آسیا از عصر جمعه در قطر در حال برگزاری است و استرالیا، ایران، ژاپن، قطر و کره‌ جنوبی که در جام جهانی حاضر بودند توانستند اولین گام را محکم بردارند و برابر حریفانشان به پیروزی برسند. عربستان نیز امشب بازی خواهد داشت.
 
بعد از انجام بازی‌های هفته نخست جام ملت‌ها، رده‌بندی فیفا دچار تغییراتی شد ولی جایگاه بعضی تیم‌ها ثابت ماند. تیم ملی ایران بعد از دیدار با فلسطین در همان رده ۲۱ باقی ماند و تغییری در وضعیت شاگردان قلعه‌نویی در رده بندی فیفا حاصل نشد.
 
کره جنوبی با برد برابر بحرین یک پله صعود کرد و به رده ۲۲ جهان رسید تا در یک‌قدمی ایران قرار بگیرد. استرالیا نیز با یک پله صعود بعد از برد در بازی نخست برابر هند به رده ۲۴ رسید.
 
ژاپن، بهترین تیم آسیا در رده‌بندی فیفا، همچنان در رده هفدهم جهان باقی ماند و تغییری در وضعیت این تیم ایجاد نشده است.
 
در این رده‌بندی تیم‌های ملی آرژانتین، فرانسه، انگلیس، بلژیک و برزیل به‌ ترتیب در رده‌های اول تا پنجم قرار دارند.
 
ایران دو دیدار دیگر در دور گروهی جام ملت های آسیا خواهد داشت و باید به ترتیب برابر هنگ‌کنگ و امارات قرار گیرد و در ادامه باید منتظر مشخص‌شدن حریفش در دور یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا باشد.
نظرات بینندگان