arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۵۸۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۰ - ۳۰ دی ۱۴۰۲

اسرائیل: نتانیاهو در گفتگوی تلفنی با بایدن وعده‌ای مبنی بر موافقت با تشکیل کشور فلسطین نداده

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در واکنش به گزارش‌های مطبوعاتی آمریکایی مبنی بر آمادگی این رژیم برای موافقت با تشکیل کشور فلسطینی اعلام کرد، نتانیاهو در گفتگوی تلفنی روز جمعه با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا وعده‌ای مبنی بر موافقت با تشکیل کشور فلسطین نداده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز شنبه وعده وی در تماس تلفنی اخیر با رئیس جمهور آمریکا مبنی بر موافقت با تشکیل کشور فلسطین را تکذیب کرد.
 
دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به گزارش‌های مطبوعاتی آمریکایی مبنی بر آمادگی این رژیم برای موافقت با تشکیل کشور فلسطینی اعلام کرد، نتانیاهو در گفتگوی تلفنی روز جمعه با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا وعده‌ای مبنی بر موافقت با تشکیل کشور فلسطین نداده است.
 
رئیس جمهور آمریکا و نتانیاهو جمعه در تماس تلفنی تحولات منطقه و جنگ غزه را بررسی کردند.
 
پس از این گفتگو رسانه‌ها به نقل از بایدن اعلام کردند نتانیاهو به طور کامل ایده تشکیل دو کشور را رد نمی‌کند.
 
رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه به خبرنگاران گفت که او معتقد است نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مواجهه با «یک راه‌حل درست» در نهایت با راهکار «دو دولتی» موافقت خواهد کرد.
 
همچنین دفتر نتانیاهو در ادامه بیانیه اعلام کرد وی در این گفتگو با بایدن بار دیگر بر موضع ثابت خود تاکید کرده است مبنی بر اینکه کنترل کامل امنیتی نوار غزه در اختیار رژیم صهیونیستی باشد.
نظرات بینندگان