arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۰۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۴ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

آمریکا و انگلیس مجدداً به یمن حمله کردند

شبکه المسیره یمن از حملات هوایی و موشکی دوباره آمریکا و انگلیس علیه این کشور خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: شبکه المسیره افزود: آمریکا و انگلیس دو حمله هوایی به بندر "راس عیسی" در استان الحدیده یمن انجام دادند.

این حملات پس از آن انجام شد که نیرو‌های دریایی یمن دیروز (جمعه) در همبستگی با مردم مظلوم غزه، یک کشتی انگلیسی حامل بنزین بمب افکن‌های رژیم صهیونیستی که در آب‌های خلیج عدن به سمت سرزمین‌های اشغالی در حرکت بود را هدف قرار دادند.

در این پیوند، پیشتر فرماندهی مرکزی نیرو‌های تروریستی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد که سامانه‌های موشکی جنبش انصارالله یمن که برای شلیک به دریای سرخ آماده می‌شده را هدف قرار داده است.

سنتکام در بیانیه‌ای نوشت: حوالی ساعت ۳:۴۵ دقیقه صبح ۲۷ ژانویه (۷ بهمن به وقت صنعا) نیرو‌های فرماندهی مرکزی آمریکا حمله‌ای هوایی علیه یک موشک ضدکشتی حوثی‌ها (انصارالله) که به طرف دریای سرخ نشانه گیری شده و آماده پرتاب بود، انجام دادند.

براساس ادعای این بیانیه، نیرو‌های آمریکایی این موشک را «تهدیدی آنی» برای کشتی‌های تجاری و ناو‌های آمریکایی در منطقه قلمداد کردند.

از زمان شروع عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، ارتش یمن در حمایت از مقاومت ملت فلسطین، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیرو‌های ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیرو‌های ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آن‌ها از امنیت کامل برخوردار هستند.

نظرات بینندگان