arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۰۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۰۹ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

المیادین: اهداف حمله احتمالی آمریکا در پاسخ به کشته شدن ۳ سربازش در مرز اردن، شامل عراق و سوریه می‌شود

شبکه المیادین لبنان بامداد دوشنبه گزارش داد، اهداف حمله احتمالی آمریکا در پاسخ به کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای این کشور در مرز اردن، شامل عراق و سوریه می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: شبکه المیادین لبنان بامداد دوشنبه گزارش داد، اهداف حمله احتمالی آمریکا در پاسخ به کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای این کشور در مرز اردن، شامل عراق و سوریه می‌شود.

به گزارش المیادین، خبرنگار این شبکه از واشنگتن گزارش داد که آمریکایی‌ها قصد دارند به اهدافی در سوریه و عراق در واکنش به حمله در اردن حمله کنند.

بر اساس این گزارش، اهدافی که برای پاسخ به کشته شدن سربازان آمریکایی به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ارائه شده است در عراق و سوریه قرار دارند.

این شبکه لبنانی افزوده است: به دنبال کشته شدن سه سرباز آمریکایی در اردن، درخواست‌ها در آمریکا برای توقف جنگ غزه افزایش یافته است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا یکشنبه گزارش داد که در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اُردن، سه سرباز ارتش ایالات متحده کشته و ۳۴ نفر از نیروهای نظامی آن زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، کشته شدن سه آمریکایی در «برج ۲۲» در اردن در نزدیکی مرز با سوریه، تشدید قابل توجه وضعیت متزلزل در خاورمیانه را نشان می‌دهد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

نظرات بینندگان