arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۰۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۳ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

شاخص بازار بورس، امروز ۹ آبان ۱۴۰۲

بازار سرمایه بر خلاف روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی، روز جاری را با ریزشی ۸ هزار واحدی به پایان رساند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: بازار سهام سومین روز کاری هفته را همچون روند روز‌های گذشته تقریبا متعادل آغاز کرد. این در حالی است که نرخ ارز در بازار غیر رسمی با افزایش قابل توجهی در این روز‌ها مواجه شده است، اما بازار سرمایه فعلا واکنش خاصی به افزایش نرخ ارز غیر رسمی نشان نداده است؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۱۲۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۱۲۸ هزار واحد رسید، همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی ۷ هزار واحدی به ارتفاع ۷۴۰ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «شپنا» و «وغدیر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «بپاس»، «آریا» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «داتام»، «ثشاهد» و «ثبهساز» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «بپاس»، «آریا» و «وسپهر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۵ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۶۴ نماد در محدوده مثبت و ۲۶۴ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۷۵ نماد در محدوده مثبت و ۲۴۰ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

نظرات بینندگان