arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۰۸۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۷ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

نخست‌وزیر انگلیس: از ایران می‌خواهیم تا درگیری‌ها را تشدید نکند / ما قاطعانه در کنار متحدانمان هستیم تا ثبات و صلح را به منطقه بیاوریم

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا نسبت به تنش در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد و از ایران خواست تا درگیری‌ها را تشدید نکند. این درخواست پس از کشته شدن سه سرباز امریکایی در حمله ای  به یک پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن و سوریه ابراز شد. او همچنین تاکید کرد: «ما قاطعانه در کنار متحدانمان هستیم تا ثبات و صلح را به منطقه بیاوریم و این آن چیزی است که ما به تلاش برای آن ادامه می‌دهیم.» 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دویچه وله: ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا نسبت به تنش در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد و از ایران خواست تا درگیری‌ها را تشدید نکند. این درخواست پس از کشته شدن سه سرباز امریکایی در حمله ای  به یک پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن و سوریه ابراز شد.  
 
سوناک گفت حملات پهپادی را که به گفته جو بایدن رییس جمهور آمریکا از سوی گروههای مورد حمایت ایران انجام شده "به شدت محکوم" می‌کند. 
 
 نخست‌وزیر بریتانیا ادامه داد: «ما نگران هستیم و از ایران می‌خواهیم کاهش تنش در منطقه را ادامه دهد.» 
 
او همچنین تاکید کرد: «ما قاطعانه در کنار متحدانمان هستیم تا ثبات و صلح را به منطقه بیاوریم و این آن چیزی است که ما به تلاش برای آن ادامه می‌دهیم.» 
 
حمله انجام‌شده باعث کشته شدن سه سرباز امریکایی و جراحت ۳۴ نفر دیگر شد. 
نظرات بینندگان