arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۲۳۱۳
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۳ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

فرماندار تگزاس: بایدن نمی‌تواند امنیت مرز‌ها را تامین کند

فرماندار جمهوری‌خواه ایالت تگزاس برنامه‌های خود برای ساخت سیم‌خاردار جدید در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک را دوباره مطرح و واشنگتن را به ناتوانی در تضمین امنیت مرز‌ها متهم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: «گرگ ابوت» فرماندار تگزاس و ۱۴ فرماندار جمهوری‌خواه روز دوشنبه از «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل ناتوانی در تأمین امنیت مرز‌های ایالات متحده انتقاد کردند.

طبق گزارش آناتولی، ابوت می‌گوید مسئولیت امنیت مرزی بر عهده جمهوری‌خواهان است و آن‌ها به طور مشترک علیه بایدن در مورد پرونده امنیت مرزی کار خواهند کرد.

ابوت همچنین وعده داد موانع سیم خاردار بیشتری در مرز با مکزیک ایجاد و به اقدامات لازم برای جلوگیری از عبور مهاجران غیرقانونی به ایالات متحده ادامه دهد.

جمهوری‌خواهان در بیانیه مطبوعاتی خود از دولت بایدن به‌شدت انتقاد و او را متهم کردند مرز‌ها را برای ورود غیرقانونی باز می‌گذارد.

فرمانداران جمهوری‌خواه از ۲۵ ایالت همچنین روز پنجشنبه گذشته از فرماندار تگزاس حمایت کردند.

این اقدام در پاسخ به درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق از ایالت‌های تحت رهبری جمهوری‌خواهان برای همکاری در مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در مرز جنوبی انجام شد؛ مشکلی که طبق گفته مقامات جمهوری‌خواه، بایدن به‌درستی با آن برخورد نکرده است.

نظرات بینندگان