arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۲۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۱ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

پایان فوتبال ستاره فرانسوی در ۲۷ سالگی؟ / تشخیص پزشکان: چشم آسیب‌دیده‌ی یامگا حداکثر می‌تواند ۲۰ درصد بینایی داشته باشد / او حداقل به یکسال استراحت مطلق نیاز دارد

اواخر دی ماه بود که کوین یامگا در تمرین استقلال پس از برخوردی شدید و عجیب با امید حامدی فر به شدت از ناحیه چشم آسیب دید. این آسیب دیدگی و خونریزی به حدی جدی بود که با تشخیص کادرپزشکی تیم فورا با یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند. پس از انجام چندین عمل جراحی سخت و حساس با وجود نقل قول‌ها و مصاحبه‌هایی که درباره موفقیت آمیز بودن روند درمان این بازیکن فرانسوی عنوان شده است، در این رابطه خبر می‌رسد و شنیده می‌شود که اوضاع چشم کوین خوب نیست و تشخیص پزشکان مختلف این بوده که در بهترین حالت چشم آسیب دیده اش حداکثر می‌تواند ۲۰ درصد بینایی داشته باشد!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه گل: اواخر دی ماه بود که کوین یامگا در تمرین استقلال پس از برخوردی شدید و عجیب با امید حامدی فر به شدت از ناحیه چشم آسیب دید. این آسیب دیدگی و خونریزی به حدی جدی بود که با تشخیص کادرپزشکی تیم فورا با یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند. پس از انجام چندین عمل جراحی سخت و حساس با وجود نقل قول ها و مصاحبه هایی که درباره موفقیت آمیز بودن روند درمان این بازیکن فرانسوی عنوان شده است، در این رابطه خبر می رسد و شنیده می شود که اوضاع چشم کوین خوب نیست و تشخیص پزشکان مختلف این بوده که در بهترین حالت چشم آسیب دیده اش حداکثر می تواند 20 درصد بینایی داشته باشد!
 
در خبرها نیز از قول جواد نکونام عنوان شده بود که یامگا قطعا بازی های این فصل را از دست داده است. همچنین گفته می شود او با توجه به اینکه حداقل به یکسال استراحت مطلق نیاز دارد، در بهترین حالت قطعا نیم فصل اول لیگ بیست و چهارم را هم از دست خواهد داد. حالا با آنچه که درباره آخرین وضعیت چشم آسیب دیده یامگا شنیده می شود باید گفت که این ستاره فرانسوی فوتبال حرفه ای اش درهمینجا به پایان رسیده است!
 
قطعا یامگا با یک چشم سالم و چشمی که حداکثر 20 درصد بینایی خواهد داشت نمی تواند به فوتبالش در سطح اول ادامه دهد و باید خداحافظی کند. به این ترتیب بعد از لئوناردوپادوانی برزیلی که در اسفند سال 96 و بازی با فولاد خوزستان برخورد شدیدی با هم تیمی اش آرمین سهرابیان داشت و به دلیل شکستگی مهره گردن برای همیشه فلج و ویلچرنشین شد، اینبار نوبت یامگا بود که توسط یک بازیکن جوان دیگر استقلال به شدت آسیب ببیند و فوتبال حرفه ای و زندگی اش تحت تاثیراین حادثه قرار بگیرد.
 
شاید این موضوع را بشود به حساب بدشانسی این بازیکنان و استقلال گذاشت که در برخورد های عجیب و نادر ورزشی هم تیمی هه چنین آسیب دیدگی های شدیدی ای ایجاد می شود. نام یامگا برای نیم فصل دوم از لیست خارج می شود و احتمالا رضا میرزایی دفاع و وینگر راست آبی ها که که به دلیل مصدومیت نیم فصل اول را از دست داده بود جایگزین خواهد شد تا در کنار صالح حردانی و سامان تورانیان جوان جای خالی یامگا را پر کنند که البته کار بسیار سختی است. باید دید در ادامه و بعد از استراحت مطلق یکساله یامگا و باشگاه استقلال چه تصمیم و برنامه ای برای آینده می گیرند و قرار است چه اتفاقی برای آینده ورزشی این فوتبالیست فرانسوی بیافتد. اگر پیش بینی و تشخیص پزشکان درباره بازگشت حداکثر 20 درصد بینایی چشم یامگا درست باشد و در آینده با درمان های تکمیلی تغییری معجزه وار رخ ندهد، فوتبال کوین در 27 سالگی به اتمام رسیده است و او باید ادامه فعالیت ورزشی اش را احتمالا به عنوان مربی یا مدیر فوتبالی دنبال کند.
 
این خبری تلخ و تاسف آور است که فوتبال ایران یکی از بهترین و با اخلاق ترین خارجی های خودش را از دست می دهد. بازیکنی که با گلزنی های متعدد برای استقلال چه در جریان بازی و چه روی ضربات پنالتی نامش به عنوان بهترین گلزن خارجی باشگاه استقلال در لیگ برتر و بهترین پالتی زن تاریخ آبی ها برای همیشه ثبت و ضبط شده است. .یامگا با ارائه شخصیتی آرام، بی تنش و دوست داشتنی از معدود آبی پوشانی بود که مورد علاقه هواداران پرسپولیس هم بود و علی رغم گلزنی در دربی هرگز از آن ها بی احترامی نشنید.
نظرات بینندگان