arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۳۶۴۹
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۲ - ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

وزیر ارشاد: جشنواره چهل و دوم از همه جشنواره های قبلی به آرمان‌های بزرگ مردم ایران نزدیک‌تر بود / امسال فروش سینما از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان عبور کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری اینکه امسال در سینما به بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان فروش رسیدیم، گفت: امروز در نقطه طلایی رویدادهای سینمایی و رویداد باشکوه فجر هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری اینکه امسال در سینما به بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان فروش رسیدیم، گفت: امروز در نقطه طلایی رویدادهای سینمایی و رویداد باشکوه فجر هستیم.
 
محمدمهدی اسماعیلی درآیین اختتامیه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر که یکشنبه شب -۲۲ بهمن ماه - با حضور هنرمندان و اهالی سینما و رسانه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، گفت: این افتخار مهم برای اصحاب فرهنگ و هنر این مرز و بوم در این روزهای باشکوهی که ملت با عظمت ایران استقلال، آزادی، معنویت و عدالت و همه آرمان های بلند خود را در قامت رسای انقلاب اسلامی به پیروزی رساند، ثبت و ضبط شده است.
 
وزیر فرهنگ ادامه داد: باید تشکر کنم برای اتفاق بزرگی که امسال شاهدش بودیم، خانواده فرهنگ و هنر پر رونق ترین دوره خود را تجربه کرد، از ابتدای سال تا امروز ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ هیچ روزی در سال بر اصحاب فرهنگ و هنر سپری نشد، مگر اینکه یک رویداد باشکوه را تجربه کردند. امروز در نقطه طلایی رویدادهای سینمایی و رویداد باشکوه فجر هستیم. از همه مهمانان عزیز که نتوانستند در سالن اصلی حاضر باشند و به صورت ایستاده برنامه را پیگیری می‌کنند عذرخواهی می‌کنم.
 
اسماعیلی گفت: سینمای ایران همپای همه برنامه‌های فرهنگی و هنری این رویداد با شکوه را پیگیری می‌کند، بیش از ۱۱۰۰ میلیارد فروش و نزدیک به ۲۷ میلیون مخاطب در امسال، ساخت نزدیک به ۳۰۰ سالن در دو سال بخشی از برنامه پر افتخار خانواده سینماست.
 
وزیر فرهنگ ادامه داد: جشنواره چهل و دوم از همه جشنواره های قبلی به آرمان‌های بزرگ مردم ایران نزدیک‌تر بود، حضور پر شور پیشکسوتان، جوانان، فیلم اولی‌ها، پرورش یافتگان نوین سینمای ایران در کنار بزرگان این عرصه روزها و شب‌های باشکوه را برای جامعه ایران رقم زد، جشنواره امسال در همه استان‌ها برگزار شد، مفاخر ملی ایران مورد تجلیل قرار گرفتند، رویدادهای بزرگ، صنعت ملی شدن نفت، حادثه و جنبش ۱۵ خرداد، اتفاق باشکوه و تاریخی کاروان اسرای کربلا. در فیلم‌ها بود، فیلم‌هایی هم بود که بزرگان دفاع مقدس را به تصویر کشیدند.
 
وی افزود: ۳۳ فیلم هر کدام بخشی از تاریخ با عظمت ایران عزیز را برای ما روایت کردند، امیدوارم این مسیر با قوت ادامه پیدا کند، از هیات انتخاب، داوری، کارگردانان، تهیه کنندگان، نهادها، شخصیت‌ها، دوستانم در شهرداری، صدا و سیما تشکر می‌کنم. خبر مهمی که امسال با پشتوانه رییس‌جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری رسانه‌ای شد ساخت بزرگترین مجموعه فرهنگی هنری برای خانه جشنواره‌های فجر انقلاب اسلامی بود، این کار بزرگ در گذر فرهنگی تهران آغاز می‌شود و امیدواریم قبل از جشن پنجاهمین سالگرد انقلاب تقدیم اصحاب فرهنگ و هنر کنیم، امیدوارم این رویداد بزرگ و این حماسه که صاحبان فرهنگ و هنر در کشور خلق کردند در فضای اخلاق و همگرایی در سینمای پر آوازه انقلاب اسلامی باشد.
 
به گفته اسماعیلی از نشانه های فرهنگی بودن انقلاب بزرگ اسلامی این است که قله رویدادهای فرهنگی هنری ما به نام فجر انقلاب نام گذاری شده است و همه برنامه های مهم فرهنگی هنری در همین ایام الله و به نام قرانی فجر برگزار می شود.
نظرات بینندگان