arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۳۷۸۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۳ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

کشف۱۹ عدد کارت سوخت از یک راننده اتوبوس!

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۱۹ قطعه کارت سوخت غیرمجاز از راننده یک دستگاه اتوبوس عبوری خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سردار ناصر فرشید امروز ۲۳ بهمن ماه در تشریح این خبر اظهار کرد:  ماموران پلیس آگاهی به دنبال اشراف اطلاعاتی مبنی بر فعالیت عده‌ای سودجو در زمینه قاچاق فرآورده‌های سوختی، در محور اصلی شهرستان نرماشیر مستقر شدند.

وی افزود: در همین راستا ماموران یک دستگاه اتوبوس عبوری را متوقف و در بررسی آن ۱۹ عدد کارت سوخت غیرمجاز کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: در ادامه این اتوبوس توقیف و فرد دستگیر شده با تشکیل پرونده، به مرجع قضائی معرفی شد که در این رابطه  از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده تخلفات جایگاه‌داران، موضوع را به پلیس اطلاع دهند و از در اختیار گذاشتن کارت سوخت خود به افراد متخلف خودداری کنند.

وی در ادامه از رفع تصرف ۶۸۸  هزار و ۱۵۰ متر مربع زمین به ارزش ۱۳ هزار میلیارد ریال خبر داد.

فرشید گفت: در پی اخباری مبنی بر تصرف محدوده وسیعی از اراضی دولتی در یکی از نقاط حاشیه شهر کرمان، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با همکاری کارشناسان اداره راه و شهرسازی و اخذ استعلامات حوزه اسناد و مدارک متوجه شدند، ۶۸۸ هزار و ۱۵۰متر مربع زمین که کارشناسان ارزش آن را ۱۳ هزار میلیارد ریال برآورد کردند با تنظیم و جعل سند تصرف شده است.

وی افزود: در این راستا با پی جویی‌های بعدی ماموران، سه متهم دخیل در این زمین‌خواری دستگیر و با معرفی آنان به مراجع قضائی از تضییع بیت المال و زیان‌های بسیاری که در انتظار خریداران این زمین‌ها بود جلوگیری شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به تکمیل این پرونده و معرفی متهمان به مراجع قضائی از شهروندان خواست: به منظور جلوگیری از اینگونه موارد و کلاهبرداری‌های حوزه خرید و فروش املاک که قطعا ایراد ضرر و زیان به شهروندان و حتی خود ما را به دنبال دارد، هرگونه خبر در خصوص جرائم و مفاسد اقتصادی را به شماره ۰۹۶۳۰۰ سامانه خبری پلیس امنیت اقتصادی گزارش کنند.

نظرات بینندگان