arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۳۸۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۵ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین: حمله به رفح منجر به یک فاجعه انسانی می‌شود

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با امیر قطر تأکید کرد حمله به رفح منجر به یک فاجعه انسانی می‌شود و هدف آن کوچاندن مردم فلسطین است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دوحه درباره آخرین تحولات اوضاع فلسطین و تلاش‌های صورت گرفته برای توقف جنگ غزه صحبت کرد.

وی نسبت به خطرات جدی حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح که بیش از یک و نیم میلیون فلسطینی از شمال و مرکز غزه به آنجا پناه برده‌اند، هشدار داد.

محمود عباس بر لزوم مداخله جامعه بین‌المللی به ویژه دولت آمریکا برای ملزم کردن رژیم صهیونیستی به توقف جنگ غزه و توقف حمله به شهر رفح تأکید کرد و گفت: این حمله منجر به فاجعه انسانی و کشتار‌های شنیعی می‌شود که هدف آن کوچاندن ملت فلسطین از سرزمین و وطن خود است و این تکرار نکبت سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۶۷ است، اما ما هرگز اجازه تکرار آن را نخواهیم داد.

محمود عباس گفت: ساکنان کرانه باختری از جمله قدس شرقی در معرض جنایت‌های قتل و پاکسازی نژادی و تبعیض توسط ارتش و شهرک نشینان هستند و این مسئله باید فورا متوقف شود. همچنین باید اموال بلوکه شده فلسطین توسط مقامات اسرائیلی آزاد شود.

محمود عباس و تمیم بن حمد آل ثانی درباره تلاش‌های کشور‌های عربی برای توقف جنگ غزه و آماده سازی برای حل سیاسی و پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی و عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل صحبت کردند.

وی بر هماهنگی مشترک میان دو طرف برای آتش بس فوری و حمایت از موضع رسمی فلسطین برای پایان اشغالگری بر اساس قوانین بین‌المللی تأکید کرد.

شهر رفح از شب گذشته شاهد حملات خونین بوده است که ده‌ها شهید و زخمی بر جای گذاشته است. همچنین این شهر شاهد درگیری‌های شدید میان اعضای مقاومت فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی است.

ارتش رژیم صهیونیستی بدون توجه به هشدار‌های بین‌المللی نسبت به سرانجام حمله به این شهر که هزاران آواره به آنجا پناه برده‌اند، این شهر را هدف قرار داده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه و صبح دوشنبه حملات شدیدی را علیه آوارگان در نزدیکی مرز‌های مصر و منازل مسکونی در رفح انجام دادند.

صبح امروز عزت الرشق، از رهبران جنبش حماس تأکید کرد: جنایت‌های رژیم اشغالگر علیه غیرنظامیان در رفح که بیش از ۱۰۰ شهید بر جای گذاشته است ادامه جنگ نسل کشی و کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها است.

از حدود ۱۲۹ روز پیش رژیم صهیونیستی جنگ ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرده است که به شهادت ۲۸ هزار و ۳۴۰ شهید و زخمی شدن ۶۷ هزار و ۹۸۴ تن منجر شده است که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند. همچنین هزاران تن همچنان زیر آوار هستند.

نظرات بینندگان