arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۳۹۰۲
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۲۲ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

منیژه حکمت از بستن دفتر فیلمسازی خود بعد از ۲۸ سال خبر داد

منیژه حکمت، فیلمساز و تهیه کننده سینمای ایران در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که شرکت فیلمسازی خود را بعد از ۲۸ سال فعالیت تعطیل کرده است. وی نوشت: «از تاسیس شرکت «بامداد فیلم» ۲۸ سال می‌گذرد و از حضور من در سینما حداقل ۴۰ سال، روز گذشته شرکت «بامداد فیلم» را بستم و دفتر تخلیه شد برای اجاره، جهت گذران حداقلی زندگی... تمام جوایزى که از سراسر دنیا دریافت کرده بودم از روی دیوار‌ها برچیده و میخ‌های بجا مانده روی دیوار‌ها نشان از مدیریت مجموعه شما دارد.  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منیژه حکمت،‌ فیلمساز و تهیه کننده سینمای ایران در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که شرکت فیلمسازی خود را بعد از ۲۸ سال فعالیت تعطیل کرده است.
 
حکمت همچنین نوشت: «از تاسیس شرکت «بامداد فیلم» ۲۸ سال می‌گذرد و از حضور من در سینما حداقل ۴۰ سال، روز گذشته شرکت «بامداد فیلم » را بستم و دفتر تخلیه شد برای اجاره، جهت گذران حداقلی زندگی...تمام جوایزى که از سراسر دنیا دریافت کرده بودم از روی دیوارها برچیده و میخ های بجا مانده روی دیوارها نشان از مدیریت مجموعه شما دارد . 
 
اشکال بوجود آمده مختلف میخها و دیوارها نشان از مصلوب کردن سینما و فرهنگ و هنر این سرزمین دارد. ….خوب میدانم در این چند سال کدام سمت تاریخ ایستاده ام و خوشحال و خوشبختم در این روزگار تلخ و سیاه برای روزمرگی تن به حقارت ندادم و نخواهم داد ، شما و اعوان و انصارتان خوش باشید.
 
‏که این روزگار تلخ تر از زهر نیز می گذرد  و ما به پشتوانه سینماگران بزرگمان عاليجنابان ‎ناصرتقوایی، ‎داریوش مهرجویی، بهرام بیضایی، عباس کیارستمی و بیشمار اهلی راستین فرهنگ و هنر این سرزمین ، آگاهانه بر سر تعهد و شرافت حرفه ای خود ایستاده ایم .
 
برای تاریخ 
۲۳بهمن ۱۴۰۲
منیژه حکمت
نظرات بینندگان