arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۴۳۰۹
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۳ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

استاندار بوشهر: سپاه بخشی از ۲ واحد جدید نیروگاه اتمی بوشهر را می‌سازد

استاندار بوشهر با بیان اینکه بخشی از ساخت ۲ واحد جدید نیروگاه اتمی بوشهر توسط سپاه پاسداران اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: این تحولات و اتفاقات بزرگ به برکت انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: احمد محمدی‌زاده صبح امروز در همایش ملی "شناور‌های تندرو" با حضور فرمانده کل سپاه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به اقتدار سپاه پاسداران در همه عرصه‌های علمی، دانشی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و دانش‌بنیان اظهار داشت: امروز سپاه پاسداران در ابعاد گوناگون در اوج اقتدار و توانمندی قرار دارد.

استاندار بوشهر با اشاره برگزاری همایش ملی "شناور‌های تندرو" در دانشگاه خلیج‌فارس گفت: از همه دست‌اندرکاران برگزاری این همایش مهم و علمی از جمله سازمان خودکفایی سپاه، نیروی دریایی سپاه، دانشگاه خلیج‌فارس، استادان و متخصصان قدردانی می‌شود.

وی در ادامه به گوشه‌ای از خاطرات گذشته و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ساخت نیروگاه اتمی بوشهر متخصصان همه کشور‌های غربی فعالیت‌ها می‌کردند و تنها ایرانی‌ها حضور و مشارکت نداشتند.

محمدی‌زاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی تحول مهم و شگرف در همه ابعاد ایجاد کرد افزود: اکنون ساخت ۲ نیروگاه اتمی جدید هر کدام با ظرفیت تولید ۱۰۸۰ مگاوات برق توسط متخصصان داخلی در حال ساخت است و همه مراحل طراحی، تهیه نقشه، اجرا و دیگر حوزه‌ها ایرانی‌ها هستند که نشان از اقتدار علمی است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بخشی از ساخت ۲ واحد جدید نیروگاه اتمی بوشهر توسط سپاه پاسداران اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: این تحولات و اتفاقات بزرگ به برکت انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته است.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از فعالیت‌های نیروی دریایی سپاه و سیر تکاملی این نیرو خاطرنشان کرد: سیر تکاملی نیروی دریایی سپاه در سه مقطع تاریخی محقق شده که شامل دوران دفاع مقدس، مقابله با آمریکای جنایتکار در خلیج‌فارس و دوران ساخت تجهیزات نظامی و شناور‌های پیشرفته است.

محمدی‌زاده با اشاره به اینکه اکنون شناور‌های مدرن و پیشرفته در نیروی دریایی سپاه با مشارکت جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان تصریح کرد: بخشی از تجهیزات و شناور‌ها در موسسه صنعتی شهید محلاتی بوشهر طراحی و ساخته می‌شود.

استاندار بوشهر وضعیت کنونی را مقطع شکوفایی نیروی دریایی سپاه نام برد و خاطرنشان کرد: این نیرو یک کارنامه درخشان از تجربیات و آموزه‌های بزرگ دارد.

همکاری دانشگاه خلیج فارس با سپاه در عرصه علمی و پژوهشی

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر هم با بیان اینکه این دانشگاه از سال ۱۳۷۱ فعالیت خود را آغاز کرد گفت: دانشگاه خلیج‌فارس مولود انقلاب است و عمر بیش از ۳۰ ساله دارد و به دستور و تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی تأسیس شد.

محمد مدرسی با بیان اینکه این دانشگاه در دهه چهارم به بلوغ رسیده است گفت: اکنون این دانشگاه افتخار میزبانی افسران، فرماندهان و سبزپوشان سپاه پاسداران در برگزاری همایش ملی "شناور‌های تندرو" است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به همکاری این مرکز آموزش عالی با سپاه در عرصه علمی و پژوهشی تصریح کرد: طرح‌های حوزه دریا یکی از اولویت‌های این دانشگاه است و با دستگاه‌های مرتبط با خلیج فارس همکاری مستمری می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در ۲ سال گذشته سیر رشد خوبی داشته است گفت: این دانشگاه از حیث علمی، فرهنگی، اجتماعی، مسئولیت‌پذیری در سطح استان بوشهر موفق به کسب رتبه‌های برتر شده است.

نظرات بینندگان