arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۴۴۲۱
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۲ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

چرا جف بزوس ۴ میلیارد دلار سهام خود در آمازون را فروخت؟

جف بزوس، بنیانگذار آمازون طی یک هفته گذشته بخشی از سهام‌های خود در این شرکت به ارزش چهار میلیارد دلار را فروخته است. او در مورد دلیل تصمیم خود برای فروش ۲۴ میلیون سهام خود در آمازون توضیحی نداده است. با این حال فروش این سهام‌ها از قبل برنامه‌ریزی شده بود. یکی از دلایل فروش این سهام‌ها در مقطع فعلی می‌تواند افزایش قیمت در بازار سهام باشد. ارزش سهام آمازون طی ۱۲ ماه گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت. به این ترتیب سهام آمازون به نقطه اوج خود نزدیک شد. 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یورونیوز: جف بزوس، بنیانگذار آمازون طی یک هفته گذشته بخشی از سهام‌های خود در این شرکت به ارزش چهار میلیارد دلار را فروخته است.
 
او در مورد دلیل تصمیم خود برای فروش ۲۴ میلیون سهام خود در آمازون توضیحی نداده است. با این حال فروش این سهام‌ها از قبل برنامه‌ریزی شده بود. 
 
یکی از دلایل فروش این سهام‌ها در مقطع فعلی می‌تواند افزایش قیمت در بازار سهام باشد. ارزش سهام آمازون طی ۱۲ ماه گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت. به این ترتیب سهام آمازون به نقطه اوج خود نزدیک شد. 
 
از سوی دیگر انتشار گزارش عملکرد آمازون طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاران را نسبت به آینده این شرکت امیدوار کرد.  
 
آمازون همچنین اخیرا از طرح خود برای استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به مشتریان در خرید آنلاین پرده برداشت.
 
جف بزوس از سال ۲۰۲۱ تاکنون دست به فروش سهام خود در آمازون نزده بود. با این حال او همچنان بزرگترین سهامدار آمازون محسوب می‌شود. تخمین زده می‌شود که همچنان ۹ درصد از سهام آمازون در اختیار جف بزوس است. 
 
بنیانگذار آمازون اخیرا از ایالت واشنگتن در آمریکا به شهر میامی در ایالت فلوریدا نقل مکان کرد. این جابجایی از نظر مالی به دلیل مالیات هفت درصدی در واشنگتن حدود ۶۰۰ میلیون دلار به سود جف بزوس بود. 
 
او پیش از این در ماه نوامبر گفته بود که اسباب‌کشی‌اش به فلوریدا با هدف گذراندن اوقات بیشتر با خانواده‌اش انجام می‌شود. جف بزوس دو سال و نیم پیش اعلام کرد که از مدیرعاملی آمازون کنار می‌رود.
نظرات بینندگان