arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۴۴۴۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۰۸ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۲

پوتین: بایدن را ترجیح می‌دهیم چون قابل پیش‌بینی است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که مسکو آماده است با هر رئیس جمهوری در آمریکا کار کند اما جو بایدن را ترجیح می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که مسکو آماده است با هر رئیس جمهوری در آمریکا کار کند اما جو بایدن را ترجیح می‌دهد.

پوتین در مصاحبه با «پاول زوربین» خبرنگار تلویزیون «روسیه-۱» که چهارشنبه شب منتشر شد، در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه، جو بایدن را به عنوان رئیس جمهوری آمریکا ترجیح می‌دهد یا دونالد ترامپ را، گفت: بایدن.

وی اظهار کرد: او (بایدن) باتجربه‌تر و قابل پیشی‌بینی‌تر، یک سیاستمدار «مکتب قدیمی» است. با این حال ما با هر رهبری که توسط مردم آمریکا انتخاب شود، کار خواهیم کرد.

پوتین افزود که دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سیاستمداری خارج از سیستم سیاسی این کشور است که «دیدگاه‌های خاص خودش را درباره توسعه روابط آمریکا با متحدانش دارد.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین نسبت به گسترش ناتو و عضویت احتمالی اوکراین در آن ابراز نگرانی کرد و گفت: ما همچنان نگران کشیده شدن اوکراین به ناتو هستیم زیرا این مساله تهدیدی علیه امنیت ماست.

وی افزود: ما همواره درباره عدم گسترش ناتو به سمت شرق فریب خوردیم. این سازمان پنج بار گسترش یافت که همه آنها فریب بود.

رئیس جمهوری روسیه اظهار کرد: به نظر من، ناتو دیگر استفاده‌ای ندارد. تنها نکته در مورد ناتو این است که به ابزار سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است.

پوتین درباره اقدام نظامی در اوکراین نیز گفت: تنها تاسف ما این است که اقدامات فعال خود را زودتر شروع نکردیم.

وی همچنین درباره مذاکرات میان مسکو و کی‌یف که سال ۲۰۲۲ در استانبول ترکیه برگزار شد، اظهار کرد که کشورهای غربی این گفت‌وگوها را به شکست کشاندند زیرا امیدوار بودند که روسیه در جنگ شکست بخورد.

نظرات بینندگان