arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۴۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۲ - ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

وزیر دفاع: سامانه «آرمان» در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سامانه آرمان بسیار چابک است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود و این سامانه پوشش قابل اطمینانی برای دفاع از فضای کشور فراهم می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سامانه آرمان بسیار چابک است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود و این سامانه پوشش قابل اطمینانی برای دفاع از فضای کشور فراهم می‌کند.

«امیر محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه آئین رونمایی از سامانه پدافند هوایی شهید آرمان و آذرخش، اظهار کرد: وزارت دفاع در راستای ارتقای توان دفاعی کشور و استمرار رونمایی‌ها تمام توان خود را معطوف بر تأمین نیازمندی‌های حوزه‌های دفاعی و پشتیبانی تجهیزاتی و تسلیحاتی از نیروهای مسلح کرده است.

وی افزود: سامانه شهید آرمان با یاد و خاطره شهید والامقام آرمان علی‌وردی و یک سامانه راه‌کنشی به معنای تام و داری برد متوسط و ارتفاع بلند است که می‌تواند اهداف را در ۱۸۰ کیلومتری شناسایی و در ۱۲۰ کیلومتری با آن درگیر شود و منهدم‌شان کند.

وزیر دفاع تاکید کرد: این سامانه بسیار چابک است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود. این سامانه پوشش قابل اطمینانی برای دفاع از فضای کشور فراهم می‌کند.

وزیر دفاع گفت: یکی دیگر از دستاوردها که برای محافظت از مراکز حساس حیاتی و مهم کشور در برابر تهدیدات پهپادی و ریزپرنده‌ها، سامانه آذرخش است که برد کوتاه است و دارای قابلیت نصب روی انواع خودروها و اجرای عملیات در شب و روز و با بهره‌گیری از سامانه راداری پیشرفته سه بعدی و سرچ اپتیکی و سیکرهای پیشرفته بسیار چابک و مانند سامانه شهید مجید است که می‌تواند اهداف را در کمترین زمان ممکن منهدم کند.

نظرات بینندگان