arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۴۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۴ - ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

بکارگیری موشک‌های «صیاد F» در سامانه پدافندی «آرمان»

فرمانده قرارگاه تأمین حفاظت وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: سامانه پدافندی «آرمان» برای آماده شدن جهت انجام عملیات، خودگردان است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده رزم می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: امیر شاهرخ شهرام در حاشیه رونمایی از سامانه‌های پدافندی «آرمان» و «آذرخش»، اظهار کرد: سامانه پدافندی آرمان بر حسب تجربه دفاع مقدس و جنگ‌های نوین امروز طراحی شده به همین جهت خودحفاظت، چابک و با قابلیت‌های ویژه بوده که برای آماده شدن جهت انجام عملیات خودگردان است و در کمتر از سه دقیقه آماده رزم می‌شود.

وی افزود: مأموریت اصلی این سامانه برای مقابله با اهداف متوسط و بالاست که با شناسایی هدف در ۱۸۰ کیلومتری، در فاصله ۱۲۰ کیلومتری می‌تواند با هدف درگیر شود و آن را منهدم کند. این سامانه یکی از سامانه‌های به‌روز دنیاست و نیرو‌های مسلح کشورمان با استفاده از آن می‌توانند محکم‌تر از کشورمان حفظ و حراست کنند.

همچنین امیر سرتیپ احمد صادق‌نژاد مشاور امور پدافندی وزیر دفاع هم یادآور شد: سامانه شهید آرمان (شهید آرمان علی‌وردی)، بسیار راهبردی است و می‌تواند با موشک‌های بالستیک و کروز مقابله کند. این سامانه از موشک‌های «صیاد F» عمودپرواز بهره می‌برد.

نظرات بینندگان