arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۵۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۲ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

ماکرون: بر نتانیاهو درباره عملیات در غزه فشار می‌آورم

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره گفت‌وگوی تلفنی اخیرش با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت: دودستگی‌هایی در کابینه جنگ اسرائیل وجود دارد برای همین من بر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره عملیات نظامی در غزه فشار می‌آورم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره گفت‌وگوی تلفنی اخیرش با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: دودستگی‌هایی در کابینه جنگ اسرائیل وجود دارد برای همین من بر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره عملیات نظامی در غزه فشار می‌آورم. من به نتانیاهو گفتم که تعداد قربانیان غیرنظامی در غزه غیر قابل قبول است و در صورت انجام عملیات نظامی در رفح وضعیت انسانی وخیم‌تر می‌شود.

وی در مصاحبه با روزنامه لومانیتی گفت: نتانیاهو عملیات در رفح در جنوب غزه را شرطی برای نابودی حماس می‌داند، اما عملیات نظامی در رفح به معنای یک فاجعه انسانی است.

ماکرون از مقامات رژیم صهیونیستی خواست اجازه ورود پزشکان و کمک‌های پزشکی به تمام شهر‌ها و مناطق نوار غزه را بدهند.

وی گفت: وخامت اوضاع انسانی و افزایش تنش‌ها در منطقه امکان تحقق صلح و امنیت دائم برای اسرائیل را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این در حالی است که بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی یکشنبه اعلام کرد در صورتی که جنبش حماس اسرای صهیونیست را آزاد نکند این رژیم عملیات نظامی در نوار غزه را گسترش خواهد داد و این عملیات نظامی شامل شهر رفح خواهد بود.

ماکرون پیشتر در تماس تلفنی با نتانیاهو بر لزوم آتش‌بس و ورود کمک‌های بشردوستانه و مخالفت خود با حمله به رفح تأکید کرد.

وی گفت: باید مانع هرگونه اقداماتی شد که ممکن است به تشدید تنش در قدس و کرانه باختری منجر شود.

وی مجددا بر مخالفت پاریس با سیاست شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

نظرات بینندگان