arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۷۸۶۵
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۵ - ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
هواشناسی:

آلودگی در مسیر پایتخت/هوای تهران ناسالم شد

کیفیت هوای تهران در ظهر شنبه با شاخص عددی ۱۱۱ ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه است در حالیکه صبح امروز شرایط در پایتخت سالم بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کیفیت هوای تهران در ظهر شنبه با شاخص عددی ۱۱۱ ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه است در حالیکه صبح امروز شرایط در پایتخت سالم بود.

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون سه ایستگاه در مناطق مختلف در وضعیت قرمز و ۱۳ ایستگاه نیز وضعیت نارنجی دارند که توصیه می‌شود بیماران قلبی، تنفسی و سالمندان و کودکان از تردد در فضای باز در این شرایط خودداری کنند.

سازمان هواشناسی استان تهران اعلام کرد: آسمان تهران امروز صاف در بعضی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی شده که این شرایط تا فردا هم ادامه دارد، اما از فردا شب کمی ابری در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود. کمینه و بیشینه دمای هوا امروز در پایتخت ۲ و ۱۶ درجه سانتی‌گراد است.

بر این اساس، هوای تهران از بعدازظهر امروز تا ظهر دوشنبه آلوده است، ولی پس از آن تا روز سه‌شنبه بارش پراکنده باران در ارتفاعات و مناطق غربی استان بینی می‌شود و احتمال بهبود شرایط کیفی هوا وجود دارد.

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز قابل قبول و ۱۰۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته سه روز هوای پاک و ۱۷۸ روز هوای قابل قبول، ۱۲۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۳۴ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نظرات بینندگان