arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۰۹ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

کیفیت هوای تهران با شاخص ۱۲۵ در شرایط نارنجی قرار دارد

شاخص کیفیت هوای شهر تهران همچنان در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد که در این شرایط به بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: شاخص کیفیت هوای شهر تهران همچنان در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد که در این شرایط به بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

توقف سامانه بارشی و همچنین وزش باد موجب شد که آلودگی هوا خیلی زود دوباره به تهران باز گردد و اکنون شاخص کیفیت هوای شهر تهران با قرار گرفتن روی عدد ۱۲۵ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) است.

بر اساس اطلاعات دستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران هم اکنون تنها شهرداری منطقه (۱۹) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) قرار دارد اما پیش بینی می شود تا ساعات آینده این وضعیت در چند منطقه تهران نیز گسترش یابد.

طبق پیش بینی هواشناسی وضعیت کیفیت هوای تهران تا عصر دوشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نظرات بینندگان