arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۶ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

گواردیولا: در بارسلونا قهرمانی راحت‌تر بود

پپ گواردیولا از دشواری تکرار قهرمانی چمپیونزلیگ حرف زد و گفت در بارسلونا که بود، همه چیز ساده تر پیش می رفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ورزش سه: پپ گواردیولا از دشواری تکرار قهرمانی چمپیونزلیگ حرف زد و گفت در بارسلونا که بود، همه چیز ساده‌تر پیش می‌رفت.

منچسترسیتی که در بازی رفت توانست ۳-۱ کپنهاگن را شکست دهد، فردا در اتحاد باید کار صعود را تمام کند و حتی با شکست ۱-۰ نیز راهی یک چهارم نهایی می‌شود. واضح است که سیتی روی کاغذ شانس اول پیروزی است و بسیاری از حالا سیتی را در یک چهارم نهایی می‌بینند.

پپ گواردیولا در مورد ترکیب سیتی در مقابل کپنهاگن گفت: «انتخاب نهایی بستگی به این دارد که بازیکنانم نسبت به بازی گذشته چگونه ریکاوری کرده اند و چه احساسی دارند. بعد از تمرین صبح فردا ترکیب نهایی را انتخاب می‌کنم.»

وضعیت جک گریلیش: «شرایط جک مناسب نیست و نمی‌دانم او تا چه زمانی در دسترس نخواهد بود.»

پپ گواردیولا هنوز به صعود مطمئن نیست: «درست است که فصل قبل قهرمان شدیم و همچنان مدعی قهرمانی هستیم، اما امیدوارم فردا دوباره به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنیم. ما برای کپنهاگن احترام قائلیم. در فوتبال، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد.»

تکرار سه گانه: «تن‌ها هدف ما بردن بازی فرداست. ما فصل گذشته در مورد سه گانه صحبت نمی‌کردیم تا زمانی که آن را به دست آوردیم. الان هم دلیلی برای پرداختن به این قضیه نیست.»

تاکتیک سیتی برای بازی فردا: «بر اساس بازیکنانی که در اختیار دارم و سبک بازی حریف، بهترین تاکتیک را انتحاب می‌کنم. اینکه پرسینگ بالا باشد یا انتقال توپ سریع. من فکر می‌کنم تیم در انتقال سریع و درست توپ عالی است. بازیکنان بزرگ بلافاصله تصمیم‌های درستی می‌گیرند و به همین دلیل آن‌ها سبک بازی تیم را شکل می‌دهند.»

دشواری تکرار قهرمانی لیگ قهرمانان: «سال به سال سخت‌تر می‌شود، چون تیم‌ها بهتر می‌شوند. اکنون قهرمانی سخت‌تر از زمانی است که در بارسلونا بودم. هر عنوان قهرمانی دشوار است، به همین دلیل قهرمانی فصل قبل با سیتی به اندازه اولین قهرمانی ام به عنوان بازیکن یک اندازه برایم ارزشمند بود.»

نظرات بینندگان