arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۹۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۹ - ۱۷ اسفند ۱۴۰۲

رهبر انصارالله یمن: به دشمنان می‌گوییم آنچه در راه است بسیار بزرگتر است

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: ما به دشمنان می‌گوییم آنچه در راه است به تمام معنا بزرگتر است، عمل می‌کنیم و بعد به صورت شفاهی در مورد آن اظهار نظر می‌کنیم. همه سطح دستاورد‌های استراتژیک ما را خواهند دید که کشور ما را از نظر توانمندی در میان کشور‌های محدود دنیا قرار می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که آمریکا در جنایات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه نقشی کلیدی داشته است.

عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: به استثنای آمریکا و انگلیس، تمام کشور‌های جهان خواهان توقف جنگ در غزه هستند. افکار عمومی در آمریکا و انگلیس از دولت‌های خود می‌خواهند که برای توقف تجاوز به غزه فشار بیاورند.

براساس گزارش الجزیره، رهبر انصارالله تصریح کرد: آمریکایی‌ها در اثر شکست و رسوایی به جای اینکه به دنبال توقف تجاوز و محاصره باشند، تحت عنوان آتش بس موقت در ماه رمضان حرکت می‌کنند. دشمنان می‌خواهند به اشغال غزه ادامه دهند و به دنبال استفاده از عنوان آتش‌بس برای دستیابی به اهداف نظامی هستند. دشمن در غزه نسل‌کشی به راه انداخته است تا ناکامی خود را در دستیابی به اهدافش جبران کند.  آن‌ها می‌خواهند از موضوع آتش بس موقت در ماه رمضان برای دور زدن توقف کامل تجاوز استفاده کنند.

وی افزود: محکومیت و بیانیه‌های محکومیت برخی کشور‌های اسلامی ناکافی است. این کشور‌ها باید گام‌های عملی برای کمک به توقف تجاوز به غزه بردارند. مواضع عربی و اسلامی همچنان ضعیف است و به صدور بیانیه بدون انجام هیچ اقدام عملی محدود شده است. بیانیه‌های کشور‌های اسلامی در مورد مسئله فلسطین به گونه‌ای تنظیم شده است که اسرائیلی‌ها می‌خواهند. حتی وقتی در مورد یمن و عملیات نیرو‌های مسلح حامی جبهه غزه صحبت می‌کنند، به صورت منفی صحبت می‌کنند.

الحوثی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با همه جنایت‌ها، تجاوزات و وحشیگری‌هایی که در غزه مشهود بود، خطری برای کل ملت ما هستند. هیچ رویکرد دوستانه یا صلح واقعی با هیچ کشور عربی در رویکرد‌های آمریکایی و اسرائیلی یا در استراتژی آن‌ها وجود ندارد. برنامه غربی-آمریکایی-اسرائیل در قبال کشور‌های عادی کننده روابط در واقع کنترل آن‌ها است. اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها با کاری که انجام می‌دهند، میزان خطر خود را برای ملت آشکار کردند. از طریق تابعیت، دشمن می‌تواند به نهاد‌های رسمی نفوذ کند و برنامه گسترده‌ای برای کنترل کشور‌های عادی شده وجود دارد. دشمن به دنبال تأثیرگذاری بر ساختار ایدئولوژیک، هویت و تعلق کشور‌هایی است که دارای اخلاق و ارزش‌های تحریف شده است. دشمن به دنبال تغییر جمعیتی در برخی از کشور‌های عادی شده به عنوان بخشی از برنامه‌های گسترده کنترل و کسب است.  

  رهبر انصارالله گفت: مردم مظلوم باید دست به اقدام بزنند، حتی در سطح تحریم کالا‌های آمریکایی و اسرائیلی. قرار بود شرکت‌های حامی دشمن به دلیل اتکا به بازار‌های عربی و اسلامی اعلام ورشکستگی کنند.  

وی افزود: اگر مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان نبود، دشمن خسارات زیادی به ملت وارد می‌کرد. در شرایط ناامیدی و غفلت بزرگ، جبهه‌های حمایتی با موقعیت واقعی وجود دارد که مهمترین آن‌ها جبهه حزب الله است. جبهه حزب الله با شتاب کمی و کیفی، اثربخشی، نفوذ و درگیری مستقیم ادامه دارد. جبهه عراق به هدف قرار دادن دشمن اسرائیلی ادامه می‌دهد و امید است که عملیات‌هایش بیشتر شود. بزرگترین حرکت مردم یمن نسبت به هر موضوعی که با آن مواجه شده‌اند، حرکت آن‌ها برای حمایت از مردم فلسطین در قبال تجاوزات اسرائیل به غزه است.  

رهبرانصارالله اعلام کرد: هدف قرار دادن ناو‌های آمریکایی و اسرائیلی یکی از برجسته‌ترین عملیات‌های ما است. عملیات انجام شده در دریا‌های سرخ و عربی بالغ بر ۶۴ عملیات بوده است. عملیات پشتیبانی با ۴۰۳ موشک بالستیک و هواپیما‌های بدون سرنشین که ۶۱ کشتی را هدف قرار دادند به ۹۶ عملیات رسید. فاصله کشتی ها، حرکت آن‌ها و استتار آن‌ها با خاموش کردن دستگاه‌های ردیاب و اطلاعات و ... مواردی است که مغفول مانده است. ۳۲ عملیات با موشک‌های بالستیک علیه اهدافی در فلسطین اشغالی انجام شد. حمله دیروز به یک کشتی آمریکایی، دقت در ضربه و قدرت تخریب، شگفتی آمریکا را موجب شده است. تنها راه توقف عملیات ما، توقف تجاوزات و محاصره غزه است و تشدید تنش سودی نخواهد داشت، بلکه بر خود دشمنان تأثیر خواهد گذاشت. ما به توسعه توانایی‌های نظامی ادامه می‌دهیم و تحرکات شگفت انگیزی وجود دارد که امکان اجرای عملیات کیفی و تکان دهنده علیه دشمن را فراهم می‌کند. ما به دشمنان می‌گوییم آنچه در راه است به تمام معنا بزرگتر است، عمل می‌کنیم و بعد به صورت شفاهی در مورد آن اظهار نظر می‌کنیم. همه سطح دستاورد‌های استراتژیک ما را خواهند دید که کشور ما را از نظر توانمندی در میان کشور‌های محدود دنیا قرار می‌دهد.

وی همچنین گفت که تظاهرات، راهپیمایی‌ها و رویداد‌های حمایت از غزه با عملیات نظامی ادغام شده و از اهمیت بالایی برخوردار است. این سطح عالی از تعامل مردمی در یمن از مزیت ثبات و تداوم برخوردار است، زیرا در شرایط عربی فقط تعامل آنی وجود دارد.

نظرات بینندگان