arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۹۳۷
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۱

قاتل: خواهرم فاسد بود اما من او را نکشتم!

خواهرم بعد از جدایی از شوهرش خیلی بی‌بند و بار شده‌ بود. او حتی به فکر آبروی بچه‌هایش هم نبود و کارهایی می‌کرد که همه خجالت می‌کشیدند.با اینکه خواهرم زن فاسدی بود اما هیچ وقت به قتل او فکر نکردم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مردی که متهم است خواهر مطلقه‌اش را با ضربات متعدد مشت و لگد به قتل رسانده ‌بود، برای بار دوم در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

سعید مرد 35ساله متهم است سه سال قبل خواهر مطلقه‌اش را با ضربات متعدد مشت و لگد زخمی کرده و بعد آنقدر بر عناصر حیاتی گردن او فشار آورده که زن جوان فوت شده ‌است. ماموران حراست بیمارستانی در تهران به پلیس خبر دادند زن 30ساله‌ای به نام سودابه به طرز مشکوکی جانش را از دست داده ‌است.

زمانی که پلیس در محل حاضر شد پدر مقتول ادعا کرد دخترش بیمار بود و از پله‌ها به پایین پرت و همین هم باعث مرگش شد. چند روز بعد پزشکی قانونی اعلام کرد علت مرگ سودابه زمین خوردن نبوده و او بر اثر خفگی جانش را از دست داده ‌است.

با توجه به این نظریه تحقیقات آغاز و پلیس متوجه شد روز حادثه سودابه و برادرش سعید در خانه تنها بودند. این خواهر و برادر با هم اختلاف داشتند و با توجه به اینکه پزشکی قانونی اعلام کرده بود ضربات شدیدی به بدن مقتول وارد آمده‌ است، بنابراین این قتل می‌توانست کار سعید باشد.

به این ترتیب سعید بازداشت شد و در بازجویی‌های اولیه به قتل اعتراف کرد. او گفت: خواهرم چند سالی بود که از شوهرش جدا شده ‌بود و با بچه‌هایش در خانه پدرم زندگی می‌کرد. او بعد از مدتی به مواد اعتیاد پیدا کرد. همه جور مواد می‌کشید؛ از تریاک و هرویین گرفته تا شیشه و کراک. اعتیادش آنقدر زیاد شده‌ بود که مردم پشت سرش حرف می‌زدند و می‌گفتند برای درآوردن هزینه موادش تن‌فروشی‌ هم می‌کند.

این موضوع من را آزار می‌داد. تا اینکه روز حادثه باز از خانه بیرون رفت. وقتی برگشت با هم دعوا کردیم و من او را زدم. خیلی عصبی شده‌ بودم و نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم به همین دلیل هم او را خفه کردم و بعد موضوع را به خانواده‌ام خبر دادم. با توجه به این اعترافات مادر مقتول هم مورد بازجویی قرار گرفت.

او گفت از پسرش شکایتی ندارد. این زن ادامه داد: من به اتفاق سایر اعضای خانواده در شهرستان بودیم که پسرم تماس گرفت و گفت سودابه بدحال است و از من خواست به خانه برگردم. پسرم می‌گفت سودابه حاضر نیست دکتر برود. چون دخترم معتاد بود، می‌دانستم مواد او را بیمار کرده ‌است. به خانه برگشتیم.

دست و پای دخترم کبود شده و ورم کرده ‌بود. آثار کبودی روی گردنش هم دیده می‌شد. او را به بیمارستان رساندیم و در آنجا گفتند او مرده‌ است. مادر مقتول با بیان اینکه اطمینان دارد پسرش دست به این قتل نزده‌ است، گفت: چون دخترم زن فاسدی شده‌ بود حتما اهالی محل او را کشته‌اند. سودابه برای اینکه هزینه موادش را تامین کند هر مردی را که به او پول می‌داد قبول و از او تمکین می‌کرد.

چندبار مردم به ما شکایت کردند. اهالی می‌گفتند او این محله را خراب کرده‌ است. تحقیقات از سایر اعضای خانواده سودابه هم انجام شد. این بررسی‌ها نشان می‌داد سعید خودش هم به موادمخدر اعتیاد دارد و مقدار زیادی شیشه مصرف می‌کند، به همین دلیل هم تلاشی برای ترک دادن خواهرش نکرده ‌است.

هرچند اولیای‌دم اعلام کردند هیچ شکایتی ندارند و خواستار آزادی سعید شدند اما کیفرخواست علیه مرد جوان به لحاظ جنبه عمومی جرم به اتهام قتل عمد صادر و پرونده به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. سعید حین محاکمه در این شعبه گفت: اتهامم را قبول ندارم. من این کار را نکردم.

با اینکه خواهرم زن فاسدی بود اما هیچ وقت به قتل او فکر نکردم. متهم گفت: خواهرم بعد از جدایی از شوهرش خیلی بی‌بند و بار شده‌ بود. او حتی به فکر آبروی بچه‌هایش هم نبود و کارهایی می‌کرد که همه خجالت می‌کشیدند. مصرف مواد او آنقدر زیاد شده‌ بود که دیگر کشیدن کفاف نمی‌نداد و او مواد را تزریق می‌کرد.

چون همه جور مواد استفاده می‌کرد، نمی‌شد او را ترک داد. ضمن اینکه من خودم هم اعتیاد داشتم و خواهرم به حرفم گوش نمی‌داد. خواهرم به خاطر خفتی که به خانواده می‌داد خودکشی کرده ‌است. بعد از پایان جلسه دادگاه هیات قضات برای صدور رای پرونده وارد شور شدند و متهم را در قتل عمد مقصر تشخیص دادند و او را به لحاظ جنبه عمومی جرم به زندان محکوم کردند.

متهم به رای اعتراض کرد و پرونده در دیوان‌عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت. هیات قضات دیوان رای صادره را نقض و اعلام کردند هرچند مدارک کافی در مورد اینکه متهم مرتکب این قتل شده در پرونده وجود دارد اما به نظر می‌رسد این قتل عمد نبوده و متهم با خواهرش درگیر شده و او را مورد ضرب و جرح قرار داده، بنابراین به نظر می‌رسد قتل شبه‌عمد باشد.

به این ترتیب یک‌بار دیگر پرونده به جریان افتاد و این‌بار شعبه 79 مسوول رسیدگی به این پرونده شد. متهم دیروز در جلسه دادگاه یک‌بار دیگر هرگونه دخالتی در مرگ خواهرش را انکار کرد و سپس هیات قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

شرق

نظرات بینندگان