arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۹۶۰۳
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۵ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۲

بذرپاش: عملیات اجرایی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن آغاز شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز با کمک مجلس، عملیات اجرایی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن آغاز شده و این روند به سرعت انجام می‌شود و همچنین در حوزه مسکن شهری ۶۰ هزار هکتار زمین در سراسر کشور تامین شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز با کمک مجلس، عملیات اجرایی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن آغاز شده و این روند به سرعت انجام می‌شود و همچنین در حوزه مسکن شهری ۶۰ هزار هکتار زمین در سراسر کشور تامین شده است.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی و آماده سازی ۵۴ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن و واگذاری سه هزار قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت اظهار کرد: دولت و شخص رییس جمهور شجاعانه به موضوع مسکن ورود کرد در حالی که می‌دانستیم مورد نقد قرار می‌گیریم.

وی افزود: امروز با کمک مجلس، عملیات اجرایی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد آغاز شده و این روند به سرعت انجام می‌شود و همچنین در حوزه مسکن شهری ۶۰ هزار هکتار زمین در سراسر کشور تامین شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از نیمه سال ۱۴۰۲ تصمیم گرفته شد که زمین‌های روستایی را وارد مدار ساخت کنیم و از این طریق ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در کشور معادل ۴۰ هکتار زمین تامین شد.

وی ادامه داد: بنا شد کار ساخت واحد‌ها را به خود مردم بسپاریم تا مشکل مسکن مهر مجددا تکرار نشود و کار‌ها با شتاب بیشتری دنبال شود.

بذرپاش با اشاره به واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری در استان تهران گفت: دولت از هر روشی از جمله واگذاری زمین و تسهیلات بانکی برای ساخت مساکن مهر و نهضت ملی مسکن استفاده خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: ساخت ۶۰ هزار واحد مسکن برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و نخبگان آغاز شده و این روال به سرعت در حال انجام است همچنین مسکن ورزشکاران و هنرمندان در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: تا برطرف کردن نیاز مردم فاصله زیادی وجود دارد بنابراین سرعت خود را بیشتر کرده و از همه ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کنیم.

بذرپاش اضافه کرد: در حوزه جوانی جمعیت خیلی‌ها در سال جاری به لطف خداوند ۷۰ هزار قطعه زمین به متقاضیان واگذار شد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در دولت قولی نمی‌دهیم که از عهده ما خارج باشد گفت: ما دولتی نبودیم که مرتب از گذشتگان حرف بزنیم بلکه برای حل مشکلات مردم شبانه روز در کف میدان هستیم بنابراین نباید برخی‌ها از صبوری آقای رییس جمهور سوء استفاده کنند.

وی ادامه داد: در خوزستان کار‌های خوبی از جمله واگذاری ۱۴ هزار قطعه زمین روستایی در حال انجام است و در حوزه بافت فرسوده ۲۴۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان واگذار شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۲۰۰ واحد در خوزستان است.

بذرپاش بیان کرد: در حوزه ساخت مسکن روستایی تاکنون ساخت ۴۴۰ هزار واحد انجام و تحویل مردم شده است که ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد آن در خوزستان قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: خوزستان یکی از کانون‌های هدف در راستای برطرف کردن مشکل مسکن مهر باقیمانده است و به طور ویژه این موضوع دنبال می‌شود و تاکنون یک هزار و ۵۰۰ واحد تکمیل شده است.

وی اصلی‌ترین اهرم کنترل بره بازار مسکن را مالیات بر خانه‌های خالی دانست و ابراز امیدواری کرد: سال آینده در زمینه مسکن پررونق‌تر باشد و قطعا با واگذاری زمین به مردم، کار‌ها با سرعت بهتری دنبال می‌شود.

بذرپاش به مشکلات شهر‌های جدید در استان اشاره و اظهار کرد: تلاش می‌کنیم که مشکل شهر‌های جدید رامین و شیرین شهر به لحاظ خدمات زیر بنایی و روبنایی حل شود؛ یکی از سیاست‌های ما در شهر‌های جدید ایجاد خدمات روبنایی و زیربنایی برای زیست باکیفیت است.

نظرات بینندگان