arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۹۹۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۲۱ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

تصمیم بزرگ عربستان؛ سعودی ها خریدار باشگاه بزرگ اروپایی شدند

پس از آنکه باشگاه موناکو فرانسه، چند هفته پیش توسط مالکان روسی این باشگاه که ۶۵ درصد از سهام آن را در اختیار دارند؛ به فروش گذاشته شد، رادیو مونت کارلو تایید کرد عربستان سعودی در حال انجام مذاکرات برای خرید این باشگاه فرانسوی است. در همین ارتباط رادیو فرانسه اعلام نیز اعلام کرد، عربستان سعودی مذاکراتی را با مالکان این باشگاه فرانسوی آغاز کرده تا در دوره آینده سهام این تیم را به دست آورد و به نظر می رسد این مذاکرات از چند روز پیش بین دو طرف در موناکو آغاز شده بود ضمن آنکه طرف سعودی در برخی از املاک متعلق به خانواده سلطنتی فرانسه در موناکو سرمایه گذاری هایی انجام داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
همشهری: خبرهای موثق حکایت از آن دارد که  مذاکرات عربستانی ها  برای خرید باشگاه موناکو حاضر در لیگ یک فرانسه آغاز شده است.
 
پس از آنکه باشگاه موناکو فرانسه، چند هفته پیش توسط مالکان روسی این باشگاه که ۶۵ درصد از سهام آن را در اختیار دارند؛ به فروش گذاشته شد، رادیو مونت کارلو تایید کرد عربستان سعودی در حال انجام مذاکرات برای خرید این باشگاه فرانسوی است.
 
به گزارش روسیا الیوم، در همین ارتباط رادیو فرانسه اعلام نیز اعلام کرد، عربستان سعودی مذاکراتی را با مالکان این باشگاه فرانسوی آغاز کرده تا در دوره آینده سهام این تیم را به دست آورد و به نظر می رسد این مذاکرات از چند روز پیش بین دو طرف در موناکو آغاز شده بود ضمن آنکه طرف سعودی در برخی از املاک متعلق به خانواده سلطنتی فرانسه در موناکو سرمایه گذاری هایی انجام داده است.
 
این منبع افزود: دو طرف در خصوص دستیابی عربستان به بیش از ۶۵ در صد از ارزش سهام این باشگاه بسیار نزدیک شده اند و به نظر می رسد سعودی ها پس از ورود به مذاکره برای خرید باشگاه موناکو ، دیگر تمایلی به خرید باشگاه مارسی نشان نداده و به مذاکرات در این زمینه پایان داده اند.
 
باشگاه موناکو هم اکنون با انجام ۲۵ بازی و کسب ۴۵ امتیاز در رده سوم جدول لیگ فرانسه پس از تیم های برست و پاری سن ژرمن در رتبه سوم قرار دارد.
 
گفتنی است موناکو یک کشور کوچک اروپایی در ساحل دریای مدیترانه است که بعد از واتیکان دومین کشور کوچک جهان است. موناکو علاوه بر داشتن تیم ملی، یک باشگاه فوتبال به همین اسم دارد که در لیگ یک فرانسه بازی می‌کند.
نظرات بینندگان