arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۰۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۰ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

مادورو نامزد انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا شد

نیکولاس مادورو برای سومین دوره پیاپی با هدف تضمین یک دوره شش ساله ریاست جمهوری، برای انتخابات ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۴ کاندیداتوری خود را اعلام کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نیکولاس مادورو برای سومین دوره پیاپی با هدف تضمین یک دوره شش ساله ریاست جمهوری، برای انتخابات ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۴ کاندیداتوری خود را اعلام کرد.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ۶۱ ساله ونزوئلا توسط معاون خود «دیوسدادو کابیو» به عنوان کاندیدای حزب سوسیالیست معرفی شد و در یک ورزشگاه ورزشی بزرگ برای حامیانش سخنرانی کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مادورو گفت: این فقط یک نتیجه است. پیروزی مردم در ۲۸ ژوئیه رقم می‌خورد. آنها نمی‌توانند ما را متوقف کنند و قادر به انجام چنین کاری هم نیستند.

نتایج نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که ۱۳.۹ درصد از ونزوئلایی‌ها قصد دارند به مادورو رای بدهند، در حالی که این میزان برای ماریا کورینا ماچادو، کاندیدای اپوزیسیون ۵۴.۵ درصد است.

البته با توجه به اینکه ماچادو از تصدی پست‌های دولتی توسط دیوان عالی ونزوئلا منع شده، بعید است که بتواند در رای‌گیری حضور داشته باشد. کاندیداهای ریاست جمهوری ونزوئلا تا ۲۵ مارس وقت دارند تا ثبت‌نام کنند و هنوز هم مشخص نیست که آیا اپوزیسیون کاندیدای دیگری را معرفی می‌کند یا خیر.

نظرات بینندگان