arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۶ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۱

جنایت به سبک فیلم‌های پلیسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ردیابی قطرات خون کارآگاهان پلیس را به محل وقوع جنایتی کشاند که به سبک فیلم های پلیسی رخ داد.

به نوشته خراسان؛ دقایق اولیه بامداد روز گذشته یکی از شهروندان در تماس با پلیس ۱۱۰ و اورژانس گفت: افرادی که سوار بر یک دستگاه خودرو بودند پیکر خون آلود جوانی را از داخل خودرو بیرون انداختند و با سرعت وحشتناکی از محل گریختند. به دنبال دریافت این خبر بلافاصله عوامل اورژانس به محل حادثه واقع در خیابان ذوالفقار ۳۳ عزیمت کردند و پیکر نیمه جان این جوان را که هنوز ناله می کرد به بیمارستان رضوی بردند.

اما دقایقی بعد کادر درمانی بیمارستان مرگ جوان مجروح را به پلیس گزارش کردند. دقایقی بعد مأموران انتظامی به دستور سروان بهرام زاده (رئیس کلانتری آبکوه) عازم بیمارستان شدند و با تأیید خبر جنایت ماجرا را به قاضی اسماعیل شاکر (قاضی ویژه قتل عمد) اطلاع دادند.

عقربه های ساعت 2:30 دقیقه بامداد را نشان می داد که مقام قضایی به همراه پزشک قانونی و عوامل بررسی صحنه جرم به بیمارستان رضوی رفت. جسد مربوط به جوانی قوی هیکل حدود ۲۲ ساله بود که آثار ضربات عمیق چاقو به نقاط مختلف بدنش مشاهده می شد.

این گزارش حاکی است، پس از انجام بررسی های مقدماتی در بیمارستان، قاضی ویژه قتل عمد به همراه مأموران کلانتری به محل حادثه واقع در خیابان ذوالفقار عزیمت کردند.

شاهدانی که صحنه انداختن مجروح را دیده بودند اظهار داشتند به دلیل تاریکی شب نتوانسته اند مشخصات خودرو را به ذهن بسپارند. اما خون های زیادی که در محل حادثه ریخته شده بود موجب شد قاضی ویژه قتل عمد دستور ردیابی خون های مذکور را صادر کند. ردیابی لکه های خون مأموران انتظامی را به خیابانی در همان محدوده کشاند و آنان با بررسی منازل اطراف به خانه ای که کسی در آن حضور نداشت مظنون شدند، بنابراین مأموران با دستور مقام قضایی که کارآگاهان را راهنمایی می کرد وارد این منزل شدند و در بررسی ها مشخص شد بسیاری از لوازم این منزل به تازگی شسته شده است اما چند قطره خون روی سقف و یکی از دیوارها خودنمایی می کرد.

این در حالی بود که قطرات دیگری از خون نیز بر روی پرده وجود داشت. با نمونه برداری از خون ها مشخص شد، جنایت در همین منزل رخ داده است. تحقیقات میدانی بیشتر بیانگر آن بود که منزل مذکور متعلق به زنی است که همسر وی زندانی است.

مأموران انتظامی در پیگیری این جنایت موفق شدند شبانه اولیای دم را شناسایی کنند. پدر و مادر مقتول که جوان مجردی بود عنوان داشتند فرزندمان دارای یک خودرو مزدا ۳ بوده که با خودرو از منزل خارج شده است. با به دست آمدن این سرنخ شماره خودرو که احتمال می رفت عاملان جنایت آن را سرقت کرده باشند به کلیه یگان های انتظامی اعلام شد و چند ساعت بعد خودرو در چند خیابان بالاتر از محل انداختن مجروح و در حالی که بلاصاحب رها شده بود کشف و برای بررسی بیشتر به کلانتری منتقل شد.

مأموران کلانتری آبکوه که تا صبح روز گذشته به همراه قاضی شاکر تحقیقات خود را ادامه می دادند موفق شدند یکی از عوامل مرتبط با این پرونده را شناسایی و دستگیر کنند. این در حالی است که عاملان این جنایت شناسایی شده اند و تلاش مأموران با دستورات ویژه قضایی برای دستگیری آن ها ادامه دارد.
نظرات بینندگان