arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۲۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۵ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۳

ستاره استقلالی که چند سال هزینه زندگی هم تیمی خود را می‌داد

کسانی که فوتبال زرینچه را یادشان هست خوب می‌دانند که او معمولاً نوسان چندانی نداشت و همیشه در سطح بالایی فوتبال بازی می‌کرد. نکته مهمی که به صورت راز مدت ها پنهان بود اینکه، جواد زرینچه سالهای متمادی هزینه زندگی همسر همبازی خود که در زندان بود را پرداخت می‌کرد و هیچ‌کس از این ماجرا خبر نداشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: بدون شک یکی از بهترین مدافعان راست استقلال و تیم ملی در تمام سال‌های گذشته جواد زرینچه بود.

جواد زرینچه جزو شاگردان مرحوم دهداری بود که همراه با ستاره‌هایی چون احمدرضا عابدزاده، صمد مرفاوی، مجید نامجو مطلق و... در تیم ملی چهره شد.

کسانی که فوتبال زرینچه را یادشان هست خوب می‌دانند که او معمولاً نوسان چندانی نداشت و همیشه در سطح بالایی فوتبال بازی می‌کرد. 

زوج معروف زرینچه و نامجو مطلق سال‌های سال در جناح راست تیم ملی و استقلال درخشیدند و بازی‌های بسیار خوبی را برای فوتبالدوستان به معرض نمایش گذاشتند.

شاید اوج شاهکار آنها بازی معروف ایران و الجزایر در فینال جام بین قاره‌ای بود که در تهران با برتری ۲ بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان تمام شد.

نکته مهمی که به صورت راز مدت ها پنهان بود اینکه، جواد زرینچه سالهای متمادی هزینه زندگی همسر همبازی خود که در زندان بود را پرداخت می‌کرد و هیچ‌کس از این ماجرا خبر نداشت.

چندی قبل که این فوتبالیست از زندان آزاد شد در مصاحبه‌ای دست به افشاگری زد و گفت: جواد زرینچه که در مقطعی همبازی من بود سال‌های زیادی هزینه زندگی همسر و فرزندم را می داد و با همین کار مرا برای همیشه مدیون خودش کرد.

این بازیکن تاکید کرد که زرینچه اصلاً دوست نداشت کسی متوجه ماجرا شود و الان هم شاید راضی نباشد که من این حرف‌ها را می‌زنم اما وقتی هیچ‌کس به فریاد من نرسید جواد اجاره منزل مسکونی ما را پرداخت می‌کرد و به همسر و فرزندم کمک خرجی هم می‌داد.

گفتنی است چند سال قبل و در یک نظرسنجی جواد زرینچه به عنوان بهترین مدافع راست سال‌های پس از انقلاب فوتبال ایران برگزیده شد.

نظرات بینندگان