arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۲۱۵۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۰ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۳

مدیریت بحران: ممنوعیت تردد در مناطق پرخطر لرستان و خوزستان درپی هشدار سیلاب

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باتوجه به وضعیت قرمز در استان‌های لرستان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، دیروز ستاد مدیریت بحران، مناطق ناایمن در این استان‌ها را شناسایی و دستور مسدود کردن این مناطق را از امروز تا فردا شب صادر کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صداوسیما: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باتوجه به وضعیت قرمز در استان‌های لرستان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، دیروز ستاد مدیریت بحران، مناطق ناایمن در این استان‌ها را شناسایی و دستور مسدود کردن این مناطق را از امروز تا فردا شب صادر کرد.

محمدحسن نامی گفت: باتوجه به اینکه تعداد قابل توجهی از گردشگران در استان خوزستان حضور دارند، منطقه شهیون و اطراف حوضه‌های آبی سد‌ها در این استان که جزو مناطق پرخطر هستند، تا اطلاع ثانوی مسدود شدند.

این مقام مسئول افزود: در استان لرستان اطراف رودخانه کشکان، بخش پاپی خرم آباد، بخش میربگ شهرستان دلفان، گردنه گله بادوش الیگودرز و منطقه پلدختر جزو مناطق پرخطر شناسایی شدند و تردد افراد در این مناطق ممنوع است.

رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به اینکه نوع بارندگی‌ها به صورت رگباری خواهد بود، گفت: احتمال دارد یک مرتبه آب زیادی در یک منطقه جاری شده و منجر به سیلاب شود، لذا از مردم استان‌های خوزستان و لرستان خواهش می‌کنیم از امروز تا ساعت ۱۱ شب فردا با ستاد مدیریت بحران همانند سیل گذشته همکاری کنند تا خطری آن‌ها را تهدید نکند.

نامی افزود: مسئولان استان خوزستان موظف اند عشایری را که در مناطق پرخطر مستقر هستند، به مناطق امن منتقل کنند.

نظرات بینندگان