arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۲۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۶ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۳

افشاگری مربی استقلالی از جادوگری در فوتبال ایران: یک چیزی روی خط دروازه ریختند

امید روانخواه پس از شکست برابر چادرملو صحبت‌های عجیبی را درباره جادوگری مطرح کرد و مدعی شد تیم حریف پیش از بازی چیزی روی خط دروازه ریخته بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبر ورزشی: امید روانخواه پس از شکست برابر چادرملو صحبت‌های عجیبی را درباره جادوگری مطرح کرد و مدعی شد تیم حریف پیش از بازی چیزی روی خط دروازه ریخته بود.

روز گذشته تیم‌های پارس جنوبی جم و چادرملوی اردکان در چارچوب مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ دسته یک به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با شکست ۲-۱ میزبان به پایان رسید. امید روانخواه، سرمربی پارس، پس از پایان این مسابقه گفت: باخت در خانه مقابل هر حریفی سخت و تلخ است. کاری به واقعیت‌های بازی نداریم اما در هر صورت نتیجه باخت بوده و بسیار ناراحت کننده است. دوست دارم با توجه به شکست صحبت نکنم و اگر سوالی هست، پاسخ بدهم.

سرمربی پارس جنوبی جم همچنین عنوان کرد: واقعیت این است که اگر تیم اینجای جدول قرار دارد، مقصر من هستم. تنها من مقصرم، نه بازیکنان و نه همکارانم. اما اگر تیم دوم یا سوم جدول باشد، حاصل تلاش گروهی تمام ارکان باشگاه است، ولی الان که اینجاست، فقط من مقصرم و نمی‌خواهم هیچ توضیح زیادی بدهم. صادقانه بگویم دلیل اصلی اینکه امروز انگیزه‌ام برای ادامه کار کم است، این است که احساس می‌کنم روی بد فوتبال این فصل خیلی با ما بوده است‌. شما نحوه گل خوردن و گل نزدن تیم را دیده‌اید. ما به اندازه‌ای موقعیت ایجاد کرده‌ایم و به حریف موقعیت نداده‌ایم که حداقل ۶ امتیاز بیشتر داشته باشیم. ما اگر ۶ امتیاز بیشتر داشتیم به دلیل حضور بازیکنان جوان و بومی، شرایط تیم بسیار امیدوارکننده بود اما نمی‌دانم چرا هرچه‌قدر تلاش می‌کنیم با ناداوری و اشتباه فردی و ... این اتفاق رخ می‌دهد. در هر صورت مقصر اصلی منم و هر نقدی را می‌پذیرم.

او در خصوص حواشی و اتفاقات این مسابقه توضیح داد: شما فضای لیگ یک را می‌شناسید و هیچکدام‌مان هم نمی‌توانیم کتمان کنیم. متاسفانه در لیگ یک زمینه برای هر کاری برای لیگ یک فراهم است. تیم حریف یک سرمربی دارد که هفته قبل هم مسجدسلیمان و تیم‌های دیگر اعتراض داشتند. من فقط درباره بحث سرمربی صحبت می‌کنم. وقتی شما سابقه فوتبالی ندارید و فوتبال را به معنای واقعی تجربه نکردید و فضای فوتبال نمی‌شناسید، برای موفقیت ممکن است دست به هر کاری بزنید اما ما که فوتبال بازی کردیم، خط قرمزهایی برای خودمان داریم.

روانخواه افزود: ذهنیت وجود دارد و هست. من قسم می‌خورم بیرون زدن توپی که بازیکن ما دقیقه ۹۰ از روی خط بیرون زد، به مراتب از گل کردن آن سخت‌تر بوده‌ است. نمی‌خواهم چیزی بگویم، چون فیلمبرداری نبوده اما همکاران ما دیده‌اند که روی خط دروازه چه کاری انجام شده و چه چیزی ریخته‌اند. من اعتقاد ندارم اما شما می‌دانید جادوگری و ناداوری و همه این‌ها در فوتبال هست و برای همین است که شما هیچ پیشرفتی نمی‌بینید. من برای همین ناراحتم. ما امروز موقعیت ایجاد کردیم که بازی مساوی شود و به حریف موقعیت ندادیم. شما یک موقعیت نشان بدهید که حریف ایجاد کرده و به گل نرسیده است. اینها اتفاقاتی است که امروز افتاده است.

روانخواه در پایان در پاسخ به اینکه آیا به جادوگری اعتقاد دارد، گفت: من به جاذبه اعتقاد دارم و به‌خاطر همین خودم را از پنجره پایین نمی‌اندازم، چون می‌دانم قطعا زمین می‌خورم. جادو هم وجود دارد اما من سمتش نمی‌روم.

نظرات بینندگان