arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۳۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۶ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳
تاریخ گردی با «انتخاب»؛

عکس/ هاشمی رفسنجانی در کنار دولت موقتی‌ها

مرحوم هاشمی رفسنجانی از ابتدای شکل گیری دولت موقت در جریان آن قرار داشت و حکم نخست وزیری بازرگان نیز در کنار امام، توسط او خوانده شد. وی که عضو شورای انقلاب بود، در دولت موقت نیز به سمت معاونت وزارت کشور منصوب شد. رفسنجانی در خاطرات خود در اینباره نوشته است: «در جلسه‌های ۱۷، ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۳۵۸ شورای انقلاب مطرح شد، از جمع اعضای شورا، آیت‌الله خامنه‌ای، به معاونت وزارت دفاع منصوب شدند و آیت‌الله مهدوی کنی و من، به خاطر آشنایی و ارتباطی که با کمیته‌های انقلاب و سپاه پاسداران داشتیم، در وزارت کشور معاونت این دو بخش را برعهده گرفتیم و آقایان محمدجواد باهنر و ابوالحسن بنی‌صدر هم با توجه به ارتباط کاری و شناختی که وجود داشت، در معاونت وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارائی، قرار گرفتند.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرویس تاریخ «انتخاب»: مرحوم هاشمی رفسنجانی از ابتدای شکل گیری دولت موقت در جریان آن قرار داشت و حکم نخست وزیری بازرگان نیز در کنار امام، توسط او خوانده شد. وی که عضو شورای انقلاب بود، در دولت موقت نیز به سمت معاونت وزارت کشور منصوب شد. رفسنجانی در خاطرات خود در اینباره نوشته است:

«در جلسه‌های ۱۷، ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۳۵۸ شورای انقلاب مطرح شد، از جمع اعضای شورا، آیت‌الله خامنه‌ای، به معاونت وزارت دفاع منصوب شدند و آیت‌الله مهدوی کنی و من، به خاطر آشنایی و ارتباطی که با کمیته‌های انقلاب و سپاه پاسداران داشتیم، در وزارت کشور معاونت این دو بخش را برعهده گرفتیم و آقایان محمدجواد باهنر و ابوالحسن بنی‌صدر هم با توجه به ارتباط کاری و شناختی که وجود داشت، در معاونت وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارائی، قرار گرفتند.»

در این تصویر آقایان: هاشمی رفسنجانی، ابراهیم یزدی، یدالله سحابی، حاج سید جوادی و صادق قطب زاده حضور دارند

نظرات بینندگان