arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۳۵۵۸
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۲ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳

نتانیاهو پخش الجزیره را ممنوع کرد

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در پیامی در «ایکس» (توییتر سابق) اعلام کرد «فورا برای بستن شبکه الجزیره» مطابق با قانون تصویب شده جدید در «کِنست» (پارلمان این رژیم) اقدام خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در پیامی در «ایکس» (توییتر سابق) اعلام کرد «فورا برای بستن شبکه الجزیره» مطابق با قانون تصویب شده جدید در «کِنست» (پارلمان این رژیم) اقدام خواهد کرد.

وی با «تروریستی» خواندن شبکه الجزیره گفت: شبکه تروریستی الجزیره از این پس در اسرائیل پخش نخواهد شد.

نتانیاهو، الجزیره را به «دستگاه تبلیغاتی حماس» و «مشارکت فعالانه در حمله هفتم اکتبر» متهم کرد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که کنست قانونی را تصویب کرد که به‌طور موقت به کابینه اختیار می‌دهد از فعالیت شبکه‌های خبری خارجی در سرزمین‌های اشغالی در صورتی که به نظر سرویس‌های امنیتی به امنیت اسرائیل آسیب می‌رسانند، جلوگیری کند.

این قانون با ۷۱ رای موافق در برابر ۱۰ رای مخالف به تصویب رسید.

الجزیره نیز اتهام آسیب رساندن به امنیت اسرائیل را رد کرد و آن را «دروغی خطرناک و مضحک» خواند که خبرنگاران این شبکه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این شبکه به شدت از حملات اسرائیل به نوار غزه انتقاد و اعلام کرد که نیروهای این رژیم به عمد تعدادی از خبرنگاران این شبکه را در جریان درگیری در غزه هدف قرار داده و به شهادت رسانده‌اند.

الجزیره همچنین در بیانیه خود تاکید کرد که این تهمت‌ها و اتهامات آن را از ادامه پوشش جسورانه و حرفه‌ای تحولات غزه باز نمی‌دارد و تمامی حقوق قانونی خود را محفوظ می‌داند.

پیش از این آمریکا نیز نسبت به تصویب این قانون ابراز نگرانی کرده بود.

«کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: «ما به آزادی مطبوعات اعتقاد داریم و چنین چیزی بسیار مهم است.»

وی افزود: آمریکا از کارهای بسیار مهم روزنامه‌نگاران در سرتاسر جهان حمایت می‌کند، و این شامل کسانی نیز می‌شود که از درگیری در غزه گزارش می‌دهند. اگر این گزارش‌ها درست باشد، برای ما نگران کننده است.»

نظرات بینندگان