arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۳۵۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۴ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳
پلیس:

۶۰۰ هزار تهرانی هنوز از سفر بازنگشته‌اند

رئیس پلیس ترافیک شهری گفت: یک میلیون مسافر هنوز به شهر‌های خود بازنگشته‌اند که از این تعداد ۶۰۰ هزار نفر تهرانی هستند که هنوز به پایتخت برنگشته‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس پلیس ترافیک شهری گفت: یک میلیون مسافر هنوز به شهر‌های خود بازنگشته‌اند که از این تعداد ۶۰۰ هزار نفر تهرانی هستند که هنوز به پایتخت برنگشته‌اند.

سردار محمدباقر سلیمی، رئیس پلیس ترافیک شهری فراجا در شبکه خبر اظهار کرد: متاسفانه در اثر بالغ بر ۹۷ هزار تصادفی که در ایام نوروز ثبت شده است ۷۶۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: یعنی به طور میانگین در هر شبانه روز ۴۹ و نیم نفر فوت و هزار و ۱۱۵ نفر مصدوم و مجروح شده‌اند.

رئیس پلیس ترافیک شهری بیان کرد: یک میلیون مسافر هنوز به شهر‌های خود بازنگشته‌اند که از این تعداد ۶۰۰ هزار نفر تهرانی هستند که هنوز به پایتخت برنگشته‌اند.

سلیمی تصریح کرد: بیشترین انباشت مسافر در شهر‌های مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و نوار ساحلی جنوب (خوزستان، بوشهر و هرمزگان) است.

وی به مهم‌ترین علل تصادفات به ویژه تصادفات فوتی اشاره کرد و گفت: ۴۴ درصد از علل تصادفات خستگی و خواب آلودگی، ۲۰ درصد عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، ۸ درصد سرعت و سبقت غیرمجاز و ۶ درصد تغییر مسیر ناگهانی بوده است.

رئیس پلیس ترافیک شهری در پایان گفت: اکثر تصادفات در ساعت ۱۶ تا ۲۰ که نزدیک به ایام افطار است رخ داده است چراکه اغلب افراد در این ساعت عجله بیشتری برای رانندگی دارند که همین عامل موجب تصادف می‌شود.

نظرات بینندگان