arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۶ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳

از هشدار مجدد برای رفع مشکل مالکیت سرخابی‌ها تا تعیین تکلیف بدهی ۱۳ باشگاه لیگ برتری

مدیر مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت سرخابی‌های پایتخت برای دریافت مجوز حرفه‌ای ارائه کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: مدیر مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت سرخابی‌های پایتخت برای دریافت مجوز حرفه‌ای ارائه کرد.

واگذاری مدارک پرسنلی، ورزشی و زیرساختی سرخابی‌ها

چهارمین جلسه رفع مشکلات باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز باشگاهی با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد.

مصطفی زارعی، مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون در این باره عنوان کرد: این جلسه با حضور وزیر ورزش و جوانان و کلیه معاونین وی، رئیس فدراسیون فوتبال و مدیران دو باشگاه و کارشناسان خبره در محل وزارت ورزش برگزار شد. در این جلسه آخرین مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه با اهتمام دو باشگاه و پیگیری وزارت ورزش و جوانان مدارک معیار‌های پرسنلی، ورزشی و زیرساختی این باشگاه‌ها بارگذاری شده است.

کدام مشکلات برای مجوز حرفه‌ای سرخابی‌ها رفع شده است؟

وی ادامه داد: ۲ باشگاه تاکنون بیش از ۸۰۰ صفحه سند و مدرک برای این معیار‌ها بارگذاری کرده اند و اکثر این مدارک مورد تایید کارشناسان دپارتمان مجوز باشگاهی نیز قرار گرفته است. با همکاری وزارت ورزش برخی از مشکلات مزمن این باشگاه‌ها پس از سالیان متمادی حل شده است. برای مثال طرح خروج اضطراری و گواهی ایمنی استادیوم آزدای پس از سال‌ها تهیه و به تایید مراجع قانونی رسیده است. مشکلات مالیات و بیمه باشگاه‌ها تا حد زیادی حل شده است. مدارک حقوقی اعضای هیات مدیره باشگاه اصلاح شده است و این اتفاقات خوبی است که رشد و توسعه فوتبال را در پی خواهد داشت.

۱۳ باشگاه لیگ برتری بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کردند

مدیر مجوز حرفه‌ای فدراسیون درباره پایان مهلت تسویه حساب بدهی‌های معوق باشگاه‌ها، عنوان کرد: در هفته گذشته عمده مطالبات معوق بازیکنان و مربیان از سوی باشگاه‌ها پرداخت شده است. خوشبختانه در مهلت مقرر ۱۳ باشگاه لیگ برتری توانستند بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کنند. اکثر باشگاه‌ها بدهی‌های را پرداخت کرده اند، برخی از باشگاه‌ها نیز نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه با بازیکنان و باشگاه‌های دیگر برای تعویق پرداخت اقدام کرده‌اند و خطری از این منظر این باشگاه‌ها را تهدید نخواهد کرد. در این جلسه مقرر شد مدارک حقوقی و مالی این دو باشگاه نیز تا پیش از پایان مهلت مقرر بارگذاری شود تا بررسی‌های لازم از سوی دپارتمان مجوز بعمل آید.

هشدار مجدد برای رفع مشکل مالکیتی سرخابی‌ها

زارعی درباره مشکل مالکیت مشترک دو باشگاه گفت: تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام شده است، اما هنوز به صورت قطعی این مشکل حل نشده است. متاسفانه این موضوع برای اخذ مجوز چالش‌های زیادی برای این باشگاه‌ها به وجود خواهد آورد و سبب ابتر ماندن تمام تلاش‌های دیگر خواهد شد. امیدوارم دستگاه‌ها و مدیران محترم حساسیت موضوع را درک کرده و در فرصت بسیار محدود باقی مانده بتوانند این مشکل را نیز مانند بقیه مشکلات مرتفع کنند.

نظرات بینندگان