arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۳۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۱ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۳

آژانس کار و امداد آوارگان فلسطینی، وابسته به سازمان ملل: در حملات اسرائیل به غزه، ۱۷۶ تن از نیروهای ما کشته شده‌اند

آژانس حامی فلسطینی‌ها وابسته به سازمان ملل از تداوم کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی در مسیر توزیع کمک‌های انسانی در نوار غزه انتقاد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: آژانس حامی فلسطینی‌ها وابسته به سازمان ملل از تداوم کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی در مسیر توزیع کمک‌های انسانی در نوار غزه انتقاد کرد.

به گزارش الجزیره، آژانس کار و امداد آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل (آنروا) امروز چهارشنبه اعلام کرد که ۱۷۶ تن از نیروهای این آژانس به صورت تأسف باری از آغاز حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون جان خود را در این باریکه از دست داده اند.

این نهاد بین المللی اضافه کرد: اسرائیلی‌ها به اقدامات خود برای ممانعت از فعالیت‌های ما و دسترسی به ساکنان شمال نوار غزه با هدف توزیع کمک‌های بشردوستانه در میان آنها ادامه می‌دهند.

آنروا تاکید کرد که بیش از نیمی از کمک‌های دریافتی از گذرگاه‌های رفح و کرم ابوسالم طی ماه گذشته متعلق به این آژانس بوده است.

رژیم صهیونیستی علاوه بر کارشکنی و سنگ اندازی در مسیر توزیع کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه نیروهای امدادرسان بین المللی را نیز در این باریکه هدف قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است که ارتش این رژیم در حمله‌های روز جمعه گذشته خود علیه غزه، خودروی کارکنان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی را که برای بازدید از وضعیت نواره غزه به این باریکه سفر کرده بودند، بمباران کرد که طی آن هفت تن از اتباع استرالیا، انگلیس، لهستان، آمریکا و کانادا کشته شدند.

اتحادیه اروپا در واکنش به این جنایت تاکید کرد که هدف قرار دادن اعضای تیم آشپزخانه مرکزی جهانی و کشتار آن‌ها توسط ارتش رژیم صهیونیستی وحشتناک است.

این اتحادیه تاکید کرد که ما منتظر اجرای قطعنامه شورای امنیت در رابطه با آتش‌بس فوری در غزه و اجرای تدابیر دیوان دادگستری بین‌المللی هستیم.

این رخداد با انتقادات گسترده از سوی مجامع بین المللی همراه شد و پس از آن مقامات استرالیا نیز سفیر رژیم صهیونیستی در این کشور را احضار کردند.

نظرات بینندگان