arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۵۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۱ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۳

رسانه اسرائیلی: نتانیاهو و گالانت از ترور فرزندان هنیه بی‌اطلاع بودند

رادیو ارتش رژیم اسرائیل گزارش داد که ترور فرزندان رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نه به نخست‌وزیر و نه حتی به وزیر جنگ این رژیم هم اطلاع داده نشده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که ترور فرزندان رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نه به نخست‌وزیر و نه حتی به وزیر جنگ این رژیم هم اطلاع داده نشده بود.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که ترور فرزندان اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نه به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و نه حتی به یو آو گالانت، وزیر جنگ این رژیم نیز اطلاع داده نشده بود.

براساس گزارش الجزیره، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که اطلاعات حضور فرزندان هنیه در این خودرو تنها لحظاتی قبل از انجام عملیات به دست آمده بود.

در همین رابطه، روزنامه عبری‌زبان هاآرتص به نقل از یک منبع آگاه صهیونیستی فاش کرد که نگرانی بابت این موضوع وجود دارد که جنبش حماس در واکنش به ترور فررزندان اسماعیل هنیه روند توافق آزادی اسرا را متوقف کند.

باراک راوید، خبرنگار واللا نیز به نقل از یک مقام عالی‌رتبه صهیونیست اعلام کرد که شاباک و ارتش رژیم اشغالگر، بنیامین نتانیاهو  را قبل از انجام این عملیات از آن مطلع نکردند زیرا آن را یک اقدام تاکتیکی تلقی می‌کردند.

وی در ادامه افزود: سه فرزند اسماعیل هنیه از اعضای فعال گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس بودند.

پیشتر شبکه الجزیره گزارش داد که در پی حمله رژیم صهیونیستی در غزه سه تن از فرزندان اسماعیل هنیه و شماری از نوه‌های وی به شهادت رسیدند.

منابع فلسطینی اسامی شهدا را «حازم، امیر و محمد» فرزندان رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کردند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در واکنش به شهادت فرزندان و تعدادی از نوه‌هایش در حمله رژیم صهیونیستی گفت: خداوند را به خاطر این افتخاری که با شهادت سه فرزند و نوه‌هایم نصیب ما کرد، شکر می‌کنم.

هنیه در ادامه افزود: با این دردها و خون‌ها، ما برای ملت و مسأله فلسطین و امت خود امید، آینده و آزادی می‌آفرینیم.

نظرات بینندگان