arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۵۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۹ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۳

نوشتن کلمه «کمک» روی ساحل؛ دریانوردان پس از یک هفته از جزیره‌ای دورافتاده نجات یافتند

سه مرد دریانورد که پس از خراب شدن قایقشان گم شده و خود را به جزیره‌ای دور افتاده در اقیانوس آرام رسانده بودند، پس از یک هفته با نوشتن کلمه «کمک» آنهم با استفاده از شاخه‌های نخل روی شن‌های ساحل، توسط نیروی دریایی ایالات متحده نجات یافتند. بنابر اظهارات مقامات گارد ساحلی، این سه نفر روز ۳۱ مارس به قصد ماهیگیری به نزدیکی جزیره «پیکلوت» بخشی از ایالات فدرال میکرونزی رفته بودند که قایق بادبانی شش متری آن‌ها گرفتار طوفان شد و موتورش نیز آسیب دید.  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یورونیوز: سه مرد دریانورد که پس از خراب شدن قایقشان گم شده و خود را به جزیره‌ای دور افتاده در اقیانوس آرام رسانده بودند، پس از یک هفته با نوشتن کلمه «کمک» آنهم با استفاده از شاخه‌های نخل روی شن‌های ساحل، توسط نیروی دریایی ایالات متحده نجات یافتند.
 
بنابر اظهارات مقامات گارد ساحلی، این سه نفر روز ۳۱ مارس به قصد ماهیگیری به نزدیکی جزیره «پیکلوت» بخشی از ایالات فدرال میکرونزی رفته بودند که قایق بادبانی شش متری‌ آنها گرفتار طوفان شد و موتورش نیز آسیب دید. 
 
آن‌ها درنهایت توانستند خود را به جزیره خالی از سکنه «پیکلوت» برسانند، اما چون شارژ باتری فرستنده رادیویی همراهشان تمام شده بود، موفق به درخواست کمک نشدند.
 
این سه مرد سپس به جمع‌آوری شاخه‌های نخل از سراسر این جزیره ۳۱ جریبی پرداختند و با این شاخه‌ها کلمه «کمک» را روی ساحل نوشتند و منتظر ماندند.
 
به گفته گارد ساحلی، این دریانوردان در این یک هفته از نارگیل تغذیه کردند و از چاه آب شیرین جزیره نوشیدند. این چاه را ماهی‌گیران در این جزیره حفر کرده بودند و به‌ندرت از آن استفاده می‌کردند.
 
جستجو برای یافتن این سه گمشده از ششم آوریل و درپی تماس یکی از بستگانشان با مقامات اداره امداد و نجات در گوام آغاز شد.
 
جزیره «پیکلوت» بسیار دورافتاده و بخشی از ایالات فدرال میکرونزی است. میکرونزی مجمع‌الجزایری متشکل از ۶۰۰ جزیره است که در پهنه‌ای به وسعت ۲.۵ میلیون کیلومترمربع در اقیانوس آرام پراکنده شده‌اند.
 
به گفته گارد ساحلی، خلبان جت شناسایی P-8A نیروی دریایی ایالات متحده که از پایگاه هوایی کادنا در اوکیناوای ژاپن عازم منطقه شده بود، در روز هفتم آوریل تابلوی «کمک» دریانوردان را مشاهده کرد.
 
در سال ۲۰۲۰ میلادی هم در اتفاقی مشابه، موج دریا سه مرد را که سوخت قایقشان تمام شده بود، به ساحل پیکلوت رساند. آن‌ها نیز با نوشتن S.O.S بر ساحل به انتظار کمک نشستند و یک هواپیمای سوخت‌رسان نیروی هوایی آمریکا درنهایت این علامت را شناسایی کرد و آن‌ها نجات یافتند.
نظرات بینندگان