arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۵۶۳۸
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۳ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۳

وزیر امور خارجه ایتالیا: ایران خویشتن‌داری کند

وزیر امور خارجه ایتالیا ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق خویشتن‌داری کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر امور خارجه ایتالیا ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق خویشتن‌داری کند.
 
 در تماس تلفنی آنتونیو تایانی وزیر امور خارجه ایتالیا با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
امیر عبداللهیان در این گفت وگو با اشاره به مناسبات تاریخی دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور تاکید کرد.
 
وزیر امور خارجه ایران یادآور شد که ایران همواره بخش مثبت تحولات منطقه بوده و برای ثبات و امنیت پایدار منطقه هزینه زیادی را متحمل شده است.
 
وی با اشاره به اهمیت امنیت دریانوردی از جمله در دریای سرخ، اظهار داشت: از ایتالیا انتظار داریم با استفاده از فرصت ریاست خود بر گروه هفت، تلاش کند نسل کشی و جنایات جنگی رژیم اسرائیل در غزه و کرانه باختری در راستای دستیابی به امنیت فراگیر منطقه فورا پایان یابد.
 
آنتونیو تایانی وزیر امور خارجه ایتالیا نیز در این گفت وگو با تاکید بر ضرورت توسعه مناسبات دو جانبه و ابراز امیدواری برای گسترش بیش از پیش همکاری ها، خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق را خواستار شد.
 
تایانی افزود: پس از حمله اسرائیل به سفارت ایران، ما همگام با اتحادیه اروپا این تهاجم را محکوم کردیم. بدیهی است اماکن دیپلماتیک نباید مورد تجاوز قرار گیرند.
 
وزیر امور خارجه ایتالیا در ادامه ضمن اشاره به اهمیت امنیت دریانوردی در دریای سرخ، خاطر نشان کرد: با توجه به نقش مثبت ایران در کاهش تنش ها، خواستار تداوم آن در مسیر برقرار صلح پایدار در منطقه هستیم.
 
همچنین طرفین در این گفت وگو مناسبات دو کشور را رو به جلو ارزیابی کردند و اهمیت رایزنی های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد توجه قرار دادند.
نظرات بینندگان