arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۶۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۶ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۳

ضربه ۱۴۰ میلیاردی پورتو به طارمی قبل از انتقال به اینتر

باشگاه پورتو با قرار دادن نام ستاره تیم ملی ایران در لیست سیاهش ضربه بزرگی به این بازیکن زد. قیمت مهدی طارمی، ستاره تیم ملی ایران در جدیدترین ارزشگذاری سایت ترانسفر مارکت «۲ میلیون یورو» کاهش یافت. مهدی طارمی پیش از این با ارزش ۱۲ میلیون یورویی گران‌ترین فوتبالیست ایران به شمار می‌رفت. یعنی بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان ارزش ستاره ایرانی کاهش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: باشگاه پورتو با قرار دادن نام ستاره تیم ملی ایران در لیست سیاهش ضربه بزرگی به این بازیکن زد.

قیمت مهدی طارمی، ستاره تیم ملی ایران در جدیدترین ارزشگذاری سایت ترانسفر مارکت «۲ میلیون یورو» کاهش یافت. مهدی طارمی پیش از این با ارزش ۱۲ میلیون یورویی گران‌ترین فوتبالیست ایران به شمار می‌رفت. یعنی بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان ارزش ستاره ایرانی کاهش یافته است.

پورتو بعد از تصمیم طارمی در زمستان مبنی بر سفر به ایتالیا برای حضور در تست‌های پزشکی این بازیکن ایرانی را در لیست سیاه تیمش قرار داد. طارمی در ۳ ماه گذشته بیش از ۹۰ درصد بازی‌ها از لیست خارج شد یا نیمکت نشین بود تا از مهره کلیدی اژد‌ها به یک بازیکن خارج از ترکیب تبدیل شود. هرچند طارمی با مخالفت مدیریت باشگاه پورتو و فشار هواداران سفر خود را در زمستان به ایتالیا لغو کرد، ولی انتقال ستاره ایرانی در تابستان به صورت رایگان به نراتزوری تقریبا قطعی است. طارمی هفته گذشته بعد از ۴ ماه گل نزدن در لیگ پرتغال به دلیل خروج از ترکیب دوباره گلزنی کرد که در زیر می‌توانید تماشا کنید.

سایت ترانسفر مارکت گزارش می‌دهد که طارمی به دلیل «نیمکت نشینی‌های مدام و خروج از ترکیب پورتو» با افت ۲ میلیون یورویی مواجه شده است. بر اساس گزارش این رسانه آماری، ارزش طارمی در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰ میلیون یورو افزایش یافت، اما در در طی یک سال اخیر قیمت ستاره ایرانی با کاهش ۱۰ میلیون یورویی یعنی به نصف رسیده است.

نظرات بینندگان