arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۸۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۳ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳

آیا خرید خودرو با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان هنوز امکان‌پذیر است؟

یکی از اخبار مرسوم این روز‌ها در کشورمان، اخبار مربوط به گرانی تمامی اجناس و کالا‌ها است. قیمت خودرو نیز در این بین به‌صورت آرام یا ناگهانی پرواز می‌کند و مصرف‌کنندگان بیشتری را از خرید خودرو ناامید می‌کند. در روزگاری نه‌چندان دور، با بودجه ۱۰۰ میلیون تومان یا کمتر از آن می‌توانستید خودرو‌های مناسبی را برای رفت‌وآمد خود خریداری کنید. بااین‌حال آیا اکنون هم می‌توان با ۱۰۰ میلیون تومان خودرو خریداری کرد؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یکی از اخبار مرسوم این روزها در کشورمان، اخبار مربوط به گرانی تمامی اجناس و کالاها است. قیمت خودرو نیز در این بین به‌صورت آرام یا ناگهانی پرواز می‌کند و مصرف‌کنندگان بیشتری را از خرید خودرو ناامید می‌کند. در روزگاری نه‌چندان دور، با بودجه 100 میلیون تومان یا کمتر از آن می‌توانستید خودروهای مناسبی را برای رفت‌وآمد خود خریداری کنید. بااین‌حال آیا اکنون هم می‌توان با 100 میلیون تومان خودرو خریداری کرد؟
 
البته باید به این موضوع اشاره کنیم که رقم 100 میلیون تومان (معادل تقریبی 1540 دلار) به هیچ عنوان آسان به دست نمی‌آید. برای تهیه‌کردن این بودجه، باید حقوق خود را به مدت ده ماه پس‌انداز کنید یا آن‌که بانک‌های مختلف را برای تأمین وام مورد نیاز جستجو کنید. در ازای این تلاش سخت، تنها خودروهای کارکرده متعلق به دو دهه پیش به انتظار شما نشسته‌اند!
 
جدول گزینه‌های خرید خودرو با کمتر از 100 میلیون تومان، اردیبهشت 1403:
آیا خرید خودرو با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان هنوز امکان‌پذیر است؟
خودروهای کمتر از 100 میلیون تومان بازار درحال‌حاضر، اتومبیل‌های اقتصادی دهه 1380 بازار ایران هستند که در آن دوران رقبای سرسخت یکدیگر به حساب می‌آمدند. پراید از سایپا و پژو آردی از ایران‌خودرو، ارزان‌ترین گزینه‌های خرید برای مشتریان ایرانی در اوایل و اواسط دهه 1380 خورشیدی بودند. این خودروها برخلاف پیکان، ظاهر مدرن‌تری داشتند و از نظر امکانات نیز فاصله کمتری با خودروهای مطرح آن زمان نظیر پژو 206، پژو 405 و زانتیا داشتند. نسخه‌های کارکرده این خودروها با شرایط نه‌چندان مطلوب، تنها گزینه‌های موجود برای خرید خودرو با کمتر از 100 میلیون تومان به شمار می‌آیند.
 
نکته‌ای که در این بین وجود دارد، تفاوت بین گزینه‌های موجود از پراید و پژو آردی است. تنوع پراید در بازه قیمتی کمتر از 100 میلیون تومان بیشتر است. مصرف‌کنندگان نیز به‌دلیل نگهداری آسان‌تر پراید نسبت به پژو آردی، تمایل بیشتر به خرید پراید نشان می‌دهند. ازاین‌رو قیمت پراید در مقایسه با قیمت پژو آردی مشابه خود، اندکی بالاتر است. در سوی دیگر خرید پژو آردی گزینه مناسب برای افرادی است که خودرویی با ظاهر بهتر و اتاق ایمن‌تر می‌خواهند.
نظرات بینندگان