arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۲۳ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

سایپا قیمت وانت نیسان را برای اردیبهشت ۱۴۰۳ افزایش داد + جدول

سایپا برای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، قیمت وانت نیسان را افزایش داد. وانت نیسان تک‌سوز آپشنال، وانت نیسان تک‌سوز آپشنال با موتور M۲۴ پلاس و وانت نیسان دوگانه‌سوز آپشنال شامل این افزایش قیمت شده‌اند. افزایش قیمت خودرو‌های تجاری براساس تصمیم هیئت‌مدیره خودروسازان انجام می‌پذیرد و تابع شورای رقابت یا سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سایپا برای اردیبهشت‌ماه 1403، قیمت وانت نیسان را افزایش داد. وانت نیسان تک‌سوز آپشنال، وانت نیسان تک‌سوز آپشنال با موتور M24 پلاس و وانت نیسان دوگانه‌سوز آپشنال شامل این افزایش قیمت شده‌اند. افزایش قیمت خودروهای تجاری براساس تصمیم هیئت‌مدیره خودروسازان انجام می‌پذیرد و تابع شورای رقابت یا سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان نیست.
 
جدول افزایش قیمت وانت نیسان در اردیبهشت 1403:
سایپا قیمت وانت نیسان را برای اردیبهشت 1403 افزایش داد + جدول
هم‌اکنون قیمت وانت زامیاد بنزینی در بازار آزاد حدود 600 میلیون تومان است. وانت نیسان دوگانه‌سوز نیز 625 میلیون تومان قیمت دارد. می‌توان گفت که خرید وانت زامیاد بنزینی از سایپا برای مشتریان توجیه‌پذیر است، اما اختلاف چند میلیون تومانی قیمت وانت زامیاد دوگانه‌سوز در بازار آزاد و کارخانه، جذابیت چندانی را برای خرید این خودرو از کارخانه باقی نمی‌گذارد.
 
تولید نسل سوم نیسان جونیور از دهه 1970 میلادی آغاز شد. درواقع سن پلتفرم و ساختار فنی این خودرو به 54 سال پیش بازمی‌گردد. زامیاد نیز طی سالیان اخیر تغییراتی در بخش ایمنی این خودرو ایجاد نکرده است و همچنان این خودرو را با کابین قدیمی به تولید می‌رساند. یکی دیگر از نقاط ضعف وانت نیسان، تولید آن تنها در رنگ آبی است.
 
زامیاد از اضافه‌کردن رنگ‌های جدید برای این خودرو امتناع می‌کند. «مهدی اسلام‌پناه»، رئیس سازمان استاندارد، مدتی پیش از زامیاد خواست تا حداقل رنگ این خودرو را در تولیدات آتی تغییر دهد. این درخواست با جواب منفی زامیاد روبه‌رو شد. تنها تغییر مثبت وانت نیسان سالخورده درحال‌حاضر، ارتقای اندک موتور آن است که با نام پیشرانه M24 پلاس شناخته می‌شود.
نظرات بینندگان