arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۹۷۴۷
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۰ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

اهمیت خرید بیمه مسافرتی چیست؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا با استفاده از بیمه، میزان هزینه‌ای که برای خسارات احتمالی باید پرداخت کنند را کاهش دهند. بیمه انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها، بیمه مسافرتی است. معمولا گردشگرانی که می‌خواهند به سفری خارجی بروند این نوع بیمه را تهیه می‌کنند؛ اما سوالی که در این میان وجود دارد، این است که اهمیت خرید بیمه مسافرتی چیست و چرا باید در سفرهای خارجی حتما از این نوع بیمه استفاده کرد؟ برای پاسخ به این سوال، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت تهیه بیمه مسافرتی

تعدادی از مهم‌ترین دلایلی که باید بیمه مسافرتی تهیه کرد را در ادامه شرح خواهیم داد.

داشتن اطمینان خاطر در طول سفر

اصلی‌ترین دلیل اهمیت تهیه بیمه مسافرتی، داشتن اطمینان خاطر است. با داشتن بیمه مسافرتی می‌توان این اطمینان را حاصل کرد که درصورت بروز مشکلات مختلف، هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت خواهند شد و به‌همین‌خاطر، نیازی به نگرانی وجود ندارد. هدف اصلی از رفتن به سفر، آزادکردن ذهن و لذت‌بردن از لحظات است و تهیه‌کردن بیمه مسافرتی، گردشگر را در دستیابی به این هدف کمک می‌کند.

دریافت اجازه ورود به کشور مقصد

بسیاری از کشورهای خارجی که ورود به آن‌ها نیاز به اخذ ویزا دارد، داشتن بیمه مسافرتی را نیز جزو ملزومات در نظر گرفته‌اند. بدین معنا که گردشگر صرفا با اخذ ویزا نمی‌تواند وارد کشور شده و حتما باید تحت پوشش یک بیمه مسافرتی باشد؛ یا این‌که درصورت دریافت‌نکردن بیمه، حتی موفق به اخذ ویزا و شروع سفر نیز نخواهد بود. این‌که کدام‌یک از شرایط ذکرشده حکم‌فرما باشند، به کشور مقصد بستگی دارد.

برای مثال، هنگامی‌که گردشگران برای دریافت ویزای شینگن اقدام می‌کنند، باید یک بیمه مسافرتی معتبر نیز داشته باشند؛ همچنین مدت‌زمان اعتبار این بیمه باید از مدت‌زمانی که برای سفر در نظر گرفته‌اند بیشتر باشد. جالب است بدانید که بیمه مسافرتی شینگن، تمامی ۲۶ کشوری که عضو این اتحادیه هستند را پوشش می‌دهد و گردشگران می‌توانند در هر کدام از این کشورها از خدمات بیمه خود استفاده کنند.

هزینه‌های درمانی بالا

شاید دانستن این موضوع برای شما جالب باشد که هزینه‌های درمانی داخل ایران ‌نسبت به بسیاری دیگر از کشورها شدیدا ارزان‌تر هستند. این مسئله باعث شده که بیماران حتی از بعضی از کشورهای همسایه برای درمان به ایران سفر کنند تا هزینه کم‌تری را متحمل شوند. پیشنهاد می‌کنیم که حتی اگر کشور مقصد اجباری برای داشتن یا نداشتن بیمه مسافرتی قائل نشده بود، تمامی گردشگران این بیمه را دریافت کرده و سپس سفر خود را شروع کنند. گاهی‌اوقات نداشتن بیمه در یک کشور خارجی و دچارشدن به حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی، هزینه‌های سنگینی را در پی خواهد داشت.

پوشش هزینه‌های حقوقی

تاکنون بسیار مشاهده شده که گردشگران در سفر به یک کشور خارجی به‌خاطر آشنانبودن با قوانین، دچار مشکلات حقوقی شدند. پرداخت هزینه‌های دادگاه، وکیل، خسارت حقوقی و ...، می‌تواند بسیار سنگین باشد و به‌همین‌خاطر بهتر است تا با دریافت بیمه مسافرتی از چنین هزینه‌هایی جلوگیری کرد. بیمه مسافرتی تمامی هزینه‌های حقوقی را پوشش داده و دیگر نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد.

هزینه‌های بالای گم‌شدن مدارک شناسایی

یکی دیگر از مشکلات مرسومی که برای بسیاری از گردشگران پیش می‌آید، گم یا دزدیده‌شدن مدارک است. اخذ مجدد مدارک متأسفانه هزینه بالایی را در پی داشته و بهتر است که با پرداخت مبلغی بسیار کم‌تر، بیمه مسافرتی تهیه کرد و این هزینه‌های احتمالی را پوشش داد.

پوشش هزینه تأخیر پرواز

گاهی‌اوقات ممکن است که گردشگران با مشکلاتی مانند تأخیر پرواز مواجه شوند. تأخیر پرواز سبب می‌شود که هزینه‌های اضافی ازجمله هزینه اقامت و هزینه خوراک برای گردشگران به‌وجود آید؛ اما با تهیه بیمه مسافرتی، می‌توان از چنین هزینه‌هایی به‌راحتی جلوگیری کرد. بیمه مسافرتی تمامی هزینه‌های مرتبط با تأخیر پرواز را پرداخت کرده و دیگر نیازی نیست تا گردشگران هزینه‌های تأخیر را از بودجه‌ای که برای سفرشان در نظر گرفته‌اند بپردازند.

انواع بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی نیز مانند بسیاری دیگر از بیمه‌ ها، انواع مختلفی دارد. بیمه مسافرتی دانشجویی، بیمه مسافرتی حوزه شینگن، بیمه مسافرتی ورود به ایران، بیمه مسافرتی سراسر دنیا و ...، تعدادی از انواع این بیمه ‌ها هستند. گردشگران باید بعد از بررسی بندهای مرتبط با هر کدام از این بیمه‌ ها، گزینه‌ای که سازگاری بیشتری با شرایط‌شان دارد را تهیه کنند.

قیمت بیمه مسافرتی

یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعاتی که همواره در‌مورد بیمه مطرح می‌شود، قیمت است. معمولا قیمت بیمه مسافرتی برحسب سه متغیر تعیین می‌شود که عبارت‌اند از: سن مسافر، مدت‌زمان سفر و مقصد سفر. یکی از نکات قابل‌توجه در‌مورد مدت‌زمان سفر، این است که طولانی‌ترین مدتی که می‌توان به‌صورت متوالی تحت پوشش بیمه مسافرتی بود، ۹۲ روز است. حتی اگر اعتبار بیمه‌ای که تهیه شده است یک سال باشد، نمی‌توان بیش از ۹۲ روز متوالی تحت پوشش بود. البته اگر گردشگر در طول این یک‌سال چندین بار به کشور مقصد سفر کرده و هر بار کم‌تر از ۹۲ روز اقامت داشته باشد، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

تهیه بیمه مسافرتی ازطریق وب‌سایت فلای تودی

بعد از فراگیرشدن اینترنت، بسیاری از کسب‌وکارها دچار تحول شدند. یکی از صنایعی که تحولات زیادی را تجربه کرد، صنعت گردشگری بود. بدین‌صورت که امروزه می‌توان چه برای رفتن به سفری داخلی و چه برای رفتن به سفر خارجی، از خدمات وب‌سایت‌های گردشگری استفاده کرد و به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری، مسافرتی خاطره‌انگیز را رقم زد؛ اما کدام‌یک از وب‌سایت‌های گردشگری خدمات بهتری را به کاربران خود ارائه می‌دهند و می‌توان با خیالی راحت نسبت به تهیه بیمه مسافرتی از آن‌ها اقدام کرد؟ در پاسخ به این سؤال، باید بگوییم که بهتر است تا شما نیز برای تجربه سفری به‌یادماندنی با استفاده از فلای تودی سفر خود را برنامه‌ریزی کنید.

فلای تودی یکی از پیشروترین آژانس‌های مسافرتی آنلاین کشور است که امروزه تمامی بخش‌های صنعت گردشگری را پوشش می‌دهد. از فروش بیمه مسافرتی گرفته تا فروش بلیط خطوط هواپیمایی مختلف، توسط این آژانس ‌انجام می‌شود و هیچ نیازی به نگرانی در رابطه با گستره خدمات وجود ندارد. یکی از بهترین ویژگی‌های فلای تودی، سیستم امتیازدهی آن است؛ بدین‌صورت که کاربران با هر خریدی که از این وب‌سایت انجام می‌دهند، میزان مشخصی امتیاز دریافت می‌کنند و می‌توانند برای رفتن به سفرهای بعدی خود هزینه پایین‌تری را بپردازند. اگر شما نیز می‌خواهید از چنین قابلیت‌هایی بهره‌مند شوید، پیشنهاد می‌کنیم که فلای تودی را از دست ندهید.

نظرات بینندگان